Wojewoda powołał zastępcę podlaskiego kuratora oświaty

2024.01.24 13:09
Agnieszka Krokos-Janczyło to nowy wicekurator podlaskiej oświaty. Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wręczył jej powołanie w miniony wtorek (23.1).
Wojewoda powołał zastępcę podlaskiego kuratora oświaty
Fot: PUW
Wojewoda Jacek Brzozowski wręczył nominację Agnieszce Krokos-Janczyło

Agnieszka Krokos-Janczyło jest pedagogiem z szesnastoletnim doświadczeniem, dotąd pracowała jako dyrektor białostockiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego.

Zmiany w Podlaskim Kuratorium Oświaty

Wojewoda w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej zadecydował na początku bieżącego roku, że Iwona Gaweł będzie pełniła obowiązki Podlaskiego Kuratora Oświaty za odwołaną 29 grudnia 2023 r. Beatę Pietruszkę. Będzie ona wykonywała swoje obowiązki do czasu wyłonienia nowego kuratora.

Pełniąca obowiązki kuratora może rzecz jasna również wziąć udział w konkursie i ma szansę zostać Podlaskim Kuratorem Oświaty na najbliższe lata. Iwona Gaweł jest polonistką, ukończyła studia podyplomowe (m.in. z dziennikarstwa, socjoterapii, resocjalizacji, czy doradztwa zawodowego). W ostatnich latach pracowała w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Kandydatami do objęcia tej funkcji kuratora oświaty mogą być osoby, które posiadają wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny. Wymogiem jest też posiadanie stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego i co najmniej siedmioletni staż pracy w charakterze nauczyciela.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39