Wojna na Ukrainie. W Białymstoku zwołano sztab kryzysowy

2022.02.24 09:03
Atak wojsk rosyjskich i białoruskich na Ukrainę trwa. Prezydent Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny. W Białymstoku Tadeusz Truskolaski zwołał sztab kryzysowy. Z kolei Młodzi Demokraci znów szykują się na wiec solidarnościowy.
Wojna na Ukrainie. W Białymstoku zwołano sztab kryzysowy
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Około godz. 3.45 czasu polskiego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjnym orędziu rozpoczęcie operacji wojskowej we wschodniej części Ukrainy.

"Jej celem jest ochrona ludzi, którzy w ciągu 8 lat byli poddawani prześladowaniom i ludobójstwu ze strony kijowskiego reżimu. W związku z tym będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy" - powiedział.

Ukraińskie media donoszą o wybuchach m.in. w Kramataorsku, Odessie czy Charkowie. Zamknięte zostały lotniska Dniepru, Charkowa i Zaporoża.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny. Z kolei mer Kijowa, Witalij Kliczko zaapelował do prawie 3 mln mieszkańców miasta, aby pozostali w domach.

"W związku z atakiem Rosji na Ukrainę zwołano w trybie natychmiastowym Komitet do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych" - poinformował rzecznik polskiego rządu Piotr Müller po godz. 5.00.

Na czele komitetu stoi Jarosław Kaczyński. Do zadań członków należy zapewnienie koordynacji przygotowań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa i obrony państwa.

Ponadto prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski postanowił zwołać sztab kryzysowy:

"W związku z agresją Rosji na Ukrainę zwołuję posiedzenie sztabu kryzysowego" - przekazał w swoich mediach społecznościowych.

Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 12.00.

W czwartek (24.02) o godz. 17.00 na Rynku Kościuszki o odbędzie się kolejny wiec "Białystok solidarny z Ukrainą". Poprzednie zgromadzenie odbyło się we wtorek (22.02).

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

834 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39