Wojna oczami pacyfisty. Podlaska Akademia Kultury zaprasza na seans

2017.08.27 10:31
Tylko 8 zł kosztuje bilet na seans filmu "Przełęcz ocalonych", który odbędzie się w niedzielę (27.08) w kinie Forum w ramach akcji Podlaska Akademia Kultury.
Wojna oczami pacyfisty. Podlaska Akademia Kultury zaprasza na seans
Fot: Materiały organizatora

Podlaska Akademia Kultury to cykliczne pokazy filmowe, których celem jest zapoznanie widzów z wybitnymi dziełami polskiego i światowego kina, przybliżenie problematyki historycznej, poszerzenie wiedzy uczestników Akademii o wybitnych postaciach polskiej i światowej kultury oraz spotkania z interesującymi ludźmi. W ramach akcji w niedzielę (27.08) odbędzie się pokaz film "Przełęcz ocalonych" w reżyserii Mela Gibsona.

Ten dramat wojenny opowiada o schyłku drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni, jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość.

Początek seansu o godz. 16.00. Bilety w cenie 8 zł dostępne w kasie kina.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39