Wojska Obrony Terytorialnej. Będą spotkania dla zainteresowanych służbą

2017.03.12 15:59
Żołnierze oraz przedstawiciele wojskowej komendy uzupełnień będą zachęcali wszystkich zainteresowanych, by przystąpili do Wojsk Obrony Terytorialnej. Dotychczas do WKU w Białymstoku zgłosiło się blisko 600 osób.
Wojska Obrony Terytorialnej. Będą spotkania dla zainteresowanych służbą
Fot: Dorota Mariańska

Na 14 i 15 marca zaplanowano spotkania przedstawicieli dowództwa 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz reprezentantów Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku z osobami zainteresowanymi służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. W trakcie spotkań ci, którzy będą chcieli, uzyskają informacje dotyczące WOT. Natomiast organizatorzy zebrań będą przekonywali, że warto wstąpić do właśnie tych sił zbrojnych.

W najbliższy wtorek spotkanie odbędzie się w Monieckim Ośrodku Kultury, początek o godz. 10.00, zaś kolejne dzień później w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce, również od godz. 10.00.

Dotychczas, jak wynika z danych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, deklarację przystąpienia do WOT złożyło blisko 600 osób. Ponadto 200 osób przekazało już odpowiednie wnioski, co oznacza kolejny etap rekrutacji do służby. Są to głównie ci, którzy nie składali jeszcze przysięgi wojskowej, żołnierze rezerwy, byli zawodowi żołnierze oraz osoby zrzeszone w organizacjach obronnych.

Zobacz też: Antoni Macierewicz otworzył w Białymstoku punkt informacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39