Wojsko organizuje festyn rodzinny. Na miejscu będą pokazy, park linowy i tor przeszkód

2023.06.21 07:50
18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy organizuje obchody swojego święta. Planowany jest festyn rodzinny, uroczysty przemarsz wojsk, wojskowy poczęstunek, a także masa wielu innych atrakcji. Tego dnia będzie można wspólnie celebrować nadanie patrona jednostce.
Wojsko organizuje festyn rodzinny. Na miejscu będą pokazy, park linowy i tor przeszkód
Fot: Klub 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
Żołnierze na podróży historyczno-wojskowej.

W czwartek (22.06) 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy organizuje obchody swojego święta. Zaproszeni na wydarzenie są wszyscy mieszkańcy miasta i okolic. Będzie to okazja do spędzenia wspólnego czasu w gronie wojskowych atrakcji.

Zaplanowane są rozrywki takie jak pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, defilada na pojazdach, pokazy dynamiczne, park linowy, tor przeszkód, mini strzelnica, pokaz pierwszej pomocy medycznej, wojskowa grochówka, a także wioska dziecięca. Tego dnia koszary będą otwarte od godziny 9:00 dla wszystkich przybyłych. Atrakcje są przyciągną zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego warto na te wydarzenie przyjść w rodzinnym gronie.

Inauguracja wydarzenia rozpocznie się mszą świętą o godz. 8:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego przy ul. św. Jerzego 43 w Białymstoku. O 9:00 planowany jest uroczysty przemarsz wojsk na plac apelowy.

O godz. 10:00 odbędzie się najważniejsza część święta, czyli nadanie patrona jednostce, którym będzie gen. Nikodem Sulik. Jest on postacią historyczną i symboliczną, której wartości i osiągnięcia są związane z tradycjami i misją jednostki. Nadanie patrona jest dowodem uznania dla pracy i wysiłku, jakie wkładają żołnierze w służbę dla kraju. Ma być więc uhonorowaniem ich pracy i poświęcenia. Będzie to także okazja na podkreślenie znaczenia 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w systemie obronnym kraju.

Święto jednostki zamknie festyn rodzinny, który odbędzie się w godz. 11.00-14.00. Będzie to okazja na spędzenie wspólnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1134 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39