Wolontariusze świętowali w Białymstoku

2019.12.13 17:41
130 białostockich wolontariuszy zostało wyróżnionych przez władze miasta z okazji Dnia Wolontariusza.
Wolontariusze świętowali w Białymstoku
Fot: MN

5 grudnia mieliśmy Dzień Wolontariusz. Mimo, że od tego dnia minął już ponad tydzień, to białostoccy wolontariusze świętowali w piątek (13.12). W Centrum Aktywności Społecznej przedstawiciele Urzędu Miasta Białystok wraz z Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta odznaczyli 130 wolontariuszy pamiątkowymi medalami. Było to podziękowanie za działania społeczne podejmowane przez ochotników na rzecz społeczności lokalnej.

– Wolontariusze są jednocześnie "słowem i czynem", bo wspierają swoją obecnością, dobrym słowem. Wykonują ciężką pracę, poświęcając innym swój czas – powiedział Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta dziękując wolontariuszom.

Już w styczniu 2020 r. prezydent Białegostoku po raz 25. zaprosi młodych wolontariuszy do udziału w białostockiej edycji ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Uhonorowani zostaną wolontariusze wyróżniający się w trzech kategoriach wiekowych oraz w kategorii wolontariat indywidualny i wolontariat grupowy.

W 1985 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Tydzień temu – 5 grudnia – miasto zachęcało wszystkich mieszkańców do podarowania 5 minut na rzecz drugiej osoby. Choć dobrem warto dzielić się każdego dnia, pamiętać o tych, którzy potrzebują pomocy i wspierać tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych.

Miasto Białystok wspiera rozwój idei wolontariatu. Organizuje szkolenia dla wolontariuszy i ich koordynatorów działających w organizacjach pozarządowych i w placówkach oświatowych. Każdego roku około 200 wolontariuszy działa w jednostkach organizacyjnych miasta – w placówkach kultury (np. w Białostockim Ośrodku Kultury, Galerii Arsenał), w Centrum Aktywności Społecznej oraz w Schronisku dla Zwierząt. Łącznie w mieście działa około 1000 wolontariuszy.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

433 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39