"Wołyń" na Podlasiu. Zdjęcia do filmu będą kręcone w naszym regionie [WIDEO]

2016.05.26 10:39
Drewniany most na Narwi w Bronowie postanowili wykorzystać twórcy filmu "Wołyń". Właśnie dziś (26.05) będzie tam kręcona finałowa scena produkcji.
"Wołyń" na Podlasiu. Zdjęcia do filmu będą kręcone w naszym regionie [WIDEO]
Fot: materiały dystrybutora
Wojciech Smarzowski na planie filmu "Wołyń"

Chodzi o symboliczną scenę, w której bohaterowie będą chcieli przedostać się na drugą stronę Bugu. Producenci długo szukali odpowiedniego drewnianego mostu. Z tego w Bronowie, w gminie Wizna muszą zdemontować nowoczesne barierki. Zostanie on także pomalowany zmywalną farbą.

"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego opowiada o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej na Kresach Wschodnich. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front.Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

Film ma jeszcze jeden podlaski akcent - Zosię gra pochodząca z Suwałk - Michalina Łabacz. Premiera "Wołynia" jest zaplanowana na 7 października.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39