WORD Białystok trafił w punkt. Szkolenia on-line cieszą się ogromnym zainteresowaniem

2020.04.09 07:44
W pierwszym szkoleniu on-line organizowanym przez WORD Białystok, które pozwalało zmniejszyć liczbę punktów karnych, wzięło udział 18 kierowców z całej Polski. Chętnych na kolejne terminy również nie brakuje.
WORD Białystok trafił w punkt. Szkolenia on-line cieszą się ogromnym zainteresowaniem
Fot: WORD Białystok

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku kilka dni temu, jako pierwsza tego typu placówka w kraju, wprowadził całkowicie internetowe szkolenia, dzięki którym każda chętna osoba - po uiszczeniu odpowiedniej opłaty - może odbyć 6-godzinny kurs redukujący liczbę punktów karnych o 6 oczek. W pierwszym terminie w tego typu zajęciach wzięło udział 18 osób.

Co ciekawe, również kolejna wyznaczona data jest mocno oblegana. Jak informuje WORD Białystok, na szkolenie mające się odbyć 10 kwietnia wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Z tego też powodu władze ośrodka zdecydowały się uruchomić zapisy na następne kursy. Te zostały zaplanowane na 14 i 17 kwietnia.

Na w pełni internetowej redukcji punktów karnych innowacyjne działania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który zlokalizowany jest przy ul. Wiewiórczej, się nie kończą. Placówka organizuje też bowiem kursy on-line dotyczące reedukacji w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii.

- Telefon w Dziale Szkoleń oraz infolinia bez przerwy są zajęte, bo dzwonią zainteresowani ludzie z całej Polski. Pierwsze szkolenie reedukacyjne na 7 i 8 kwietnia zapełniło się w mgnieniu oka, a na kolejne są już tylko nieliczne miejsca. Uczestnicy są dosłownie z całej Polski - Podkarpacia, Pomorza, Dolnego Śląska. Przepisy wprowadziły ograniczenia przy takich zajęciach do 15 osób w jednej grupie, dlatego warto się pospieszyć - mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39