Wraca do rodzinnych stron, aby odnaleźć zaginionego kochanka. Jak to się zakończy?

2023.12.06 07:20
W ramach MET LIVE iN HD w OiFP będzie prezentowana muzyczna podróż do krainy Amazonii za sprawą opery meksykańskiego kompozytora Daniela Catána, "Florencia en el Amazonas". Inscenizacja ukazuje podróż sopranistki Florencii Grimaldi, która powraca do Brazylii, by odszukać zaginionego kochanka w otoczeniu tajemniczej dżungli.
Wraca do rodzinnych stron, aby odnaleźć zaginionego kochanka. Jak to się zakończy?
Fot: Materiały organizatora

Inscenizacja "Florencia en el Amazonas" będzie prezentowana w ramach MET LIVE IN HD w sobotę (9 grudnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

"Florencia en el Amazonas"

Opera "Florencia en el Amazonas" skomponowana przez Daniela Catána to dzieło inspirowane realizmem magicznym Gabriela García Márqueza, kolumbijskiego powieściopisarza, dziennikarza i działacza społecznego. Fabuła skupia się na operowej diwie, Florencii Grimaldi, która powraca do Brazylii, aby tam śpiewać i poszukiwać swojego zaginionego kochanka w mistycznej dżungli Amazonii. Przeniknięta elementami magii, historia opowiada o miłości, tajemnicach i poszukiwaniu.

W inscenizacji w roli głównej wystąpi amerykańska sopranistka, meksykańskiego pochodzenia Ailyn Pérez. W towarzystwie Florencii, podążającej do Manaus, pojawią się śpiewacy: Gabriella Reyes jako dziennikarka Rosalba, bas-baryton Greer Grimsley w roli kapitana statku, baryton Mattia Olivieri jako tajemniczy pierwszy oficer, tenor Mario Chang jako kuzyn kapitana Arcadio, oraz mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera i baryton Michael Chioldi, wcielający się w zawsze skłóconą parę – Paula i Álvaro. Orkiestrę poprowadzi Yannick Nézet-Séguin.

Więcej informacji: MET LIVE IN HD: Daniel Catán, Florencia en el Amazonas

Hasło konkursowe: Spotkajmy się w kinie!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

723 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39