Wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

2019.02.20 14:00
Już w sobotę (23.02) rozpocznie się kolejna edycja Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Cykl zainaugurują zimowe zmagania na Torze Wschodzący Białystok.
Wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku
Fot: Grzegorz Chuczun

Rywalizacja o miano najlepszego kierowcy w stolicy Podlasia z roku na rok zyskuje na randze. W samochodowych rajdach bierze udział coraz większe grono zawodników, a organizatorzy robią co w ich mocy, by każdy rajd był choć odrobinę lepszy od poprzedniego.

Nic więc dziwnego, że okres przerwy pomiędzy jednym sezonem a drugim nie mija szczególnie szybko. Na szczęście pauza od walki o punkty dobiega już końca. W sobotę kierowcy znów przystąpią do batalii, a miejscem demonstracji umiejętności będzie Tor Wschodzący Białystok.

Jak co roku cykl SMB rozpocznie Zimowe Grand Prix Białegostoku. Już 6. edycja imprezy wystartuje o godz. 10.30. Na uczestników czekać będą 4 próby sprawnościowe w 2 konfiguracjach o łącznej długości 14 km.

Co warto zaznaczyć, w zawodach może wystartować dosłownie każdy, gdyż udział nie wymaga żadnej licencji zawodniczej. Trzeba się jednak spieszyć. Termin zapisów mija bowiem w czwartek (21.02) o godz. 15.00.

W poprzedniej edycji Samochodowych Mistrzostw Białegostoku po końcowy triumf - z dorobkiem 109 punktów - sięgnęła załoga Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk jadąca autem Mitsubishi Lancer Evo X (Fitformula). Na kolejnym miejscu - ze stratą 1 oczka - znalazł się pilotowany w BMW 323TI przez Andrzeja Grześkę Daniel Jedliński, zaś na najniższym stopniu podium uplasowała się dwójka Adam Tumiel/Maciej Rybak (T-Trans), która brąz zdobyła w samochodzie Subaru Impreza GT.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji i szczegóły dotyczące zapisów: 6. Zimowe Grand Prix Białegostoku

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
RsDesign
RsDesignul. Przędzalniana 60 (C.H. FASTY)
15-688 Białystok
rsdesign.pl

Więcej informacji
839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39