Wracają wyjazdy na rehabilitację. Tylko z negatywnymi testami na COVID-19

2021.03.08 07:52
Już wkrótce będzie można korzystać z wyjazdów do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Trzeba jednak zrobić test na koronawirusa. Nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.
Wracają wyjazdy na rehabilitację. Tylko z negatywnymi testami na COVID-19
Fot: pixabay.com

15 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowi wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać, muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

Po otrzymaniu zawiadomienia o skierowaniu na rehabilitację, należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.

- Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Taki test jest bezpłatny. Aby go wykonać, należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego.

Na badanie trzeba zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.

Ci, którzy nie mogą jechać na rehabilitację, (np. z powodu kwarantanny) powinni poinformować o tym ZUS. Istotne jest również to, że należy zgłosić do ośrodka rehabilitacyjnego zmianę numeru telefonu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39