Wreszcie! W Białymstoku powstanie nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Pechowe Krywlany

2023.10.07 20:03
Na terenie kampusu Politechniki Białostockiej ma powstać nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Dziś dotację w wysokości ponad 105 mln zł przyznało na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki - ogłosili w mediach społecznościowych politycy PiS-u: Jacek Sasin oraz Artur Kosicki.
Wreszcie! W Białymstoku powstanie nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Pechowe Krywlany
Fot: Politechnika Białostocka
Obiekt powstanie na terenie kampusu PB

Hala była inwestycją obiecywaną przez Tadeusza Truskolaskiego w kampanii wyborczej w 2006 r., ale nic z tego nie wyszło. Dopiero decyzja rządu Prawo i Sprawiedliwość sprawia, że zostanie ona zrealizowana! - napisał na swoim profilu facebookowym marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

W całej Polsce tegoroczna lista dofinansowanych przez ministerstwo sportu inwestycji strategicznych opiewa na rekordową kwotę blisko 1,2 miliarda zł - podkreśla podlaska "jedynka" PiS-u Jacek Sasin.

Wiele lat niespełnionych obietnic

Wcześniej ze strony władz Białegostoku pojawiały się obietnice, a nawet wizualizacje przedstawiające koncepcję budowy takiej hali, ale miałaby ona się znajdować w okolicy Krywlan. Tak pisano o budowie hali w 2016 roku:

- Miasto planuje budowę hali widowisko-sportowej z widownią na ok. pięć tysięcy osób, która będzie służyła społeczności Białegostoku oraz regionu. Hala zostanie wyposażona m.in. w arenę sportowo-widowiskową, salę treningową, pomieszczenia dla zawodników, artystów i mediów, magazyny. Zostanie ona przystosowana do przeprowadzania rozgrywek spełniających wymagania krajowych i międzynarodowych związków oraz federacji sportowych w różnych dyscyplinach. Będzie tam możliwa gra m.in. w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną (futsal) - można przeczytać na stronie internetowej miasta.

Na obietnicach jednak się skończyło. Pomoże dopiero bezpośrednie wsparcie ze strony rządu.

Pechowe Krywlany

Krywlany nie są dla Białegostoku szczęśliwe - ostatecznie obiekt widowiskowo-sportowy nie powstanie w tym miejscu. Z kolei starania dotyczące rozbudowy lotniska śmiało można nazwać serialem i to wieloletnim "tasiemcem" - jak dotąd - bez szczęśliwego zakończenia.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

667 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39