Wsparcie dla młodych twórców. Można składać wnioski

2017.03.27 13:17
Młodzi twórcy mogą ubiegać się o stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku. Wnioski na projekty do realizacji w drugiej połowie 2017 r. będą przyjmowane do 2 maja.
Wsparcie dla młodych twórców. Można składać wnioski
Fot: pixabay.com

Stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku są przyznawane na projekty obejmujące twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury (fotografię, literaturę, muzykę, sztukę estradową, filmową, sztuki wizualne, taniec i teatr) oraz opiekę nad zabytkami.

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby działające na terenie Białegostoku, które nie ukończyły 35. roku życia. Proponowane projekty powinny być zaplanowane na drugą połowę 2017 r. Trzeba też pamiętać, że dzieła, które powstaną w ramach stypendium artystycznego, nie podlegają sprzedaży.

Osoby zainteresowane otrzymaniem stypendium mogą kierować wnioski (z dopiskiem "stypendia") na adres: Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8. Można też składać je w sekretariacie departamentu, w pok. 205. Wzór wniosku, regulamin i szczegółowe dane dotyczące stypendiów są dostępne na stronie www.bialystok.pl w zakładce "Kultura".

- Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku są przyznawane młodym, kreatywnym twórcom. Ich pomysły są zauważane, doceniane i szeroko promują nasze miasto - powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. - Jak dotąd na rok 2017 roczne stypendia artystyczne przyznano 10 twórcom, a półroczne 4. Zapraszamy kolejnych artystów do składania wniosków na drugie półrocze.

W 2016 r. ze stypendiów artystycznych skorzystało 21 osób. Wsparcie młodych twórców jest realizowane przez magistrat od 2007 r. Dzięki temu powstało m.in. wiele wystaw, koncertów, spektakli, wydarzeń literackich i tanecznych.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

885 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39