Wsparcie dla podlaskich przedsiębiorców w dobie pandemii. 2,6 mln zł trafi do 79 firm

2020.11.05 12:14
Zarząd województwa podlaskiego przyznał trzecią część dofinansowania dla podlaskich firm. Otrzymają bezzwrotną dotacje na m.in. zakup artykułów sanitarnych, towarów czy także na spłatę kredytów. Działanie realizowane jest z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego.
Wsparcie dla podlaskich przedsiębiorców w dobie pandemii. 2,6 mln zł trafi do 79 firm
Fot: Pixabay

Trzecia część

Podlaski Pakiet Gospodarczy to odpowiedź na skutki pandemii koronawirusa w regionie. Zarząd województwa podlaskiego przyznał w czwartek (5.11) kolejne środki dla mikro i małych przedsiębiorstw na kapitał obrotowy.

To już trzecia część listy projektów wybranych do dofinansowania. Tym razem dotacje otrzyma 79 firm, a pieniądze zostaną przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb m.in. zakup towarów i materiałów do produkcji, zakup artykułów sanitarnych i ochronnej odzieży służbowej, a także spłatę zobowiązań kredytowych. W sumie do przedsiębiorców trafi 2,6 mln zł.

Bezzwrotne dotacje

Właściciele firm nie ponoszą żadnych kosztów związanych z realizacją projektu, a przyznane dotacje są bezzwrotne. Aby je otrzymać jedyne co trzeba, to poprawnie przygotować wniosek - wszystkie są oceniane na bieżąco tak, by pieniądze jak najszybciej trafiły do potrzebujących firm.

- Dotacje na kapitał obrotowy to nie jedyna forma wsparcia przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii. Jako Zarząd Województwa Podlaskiego podjęliśmy wiele działań, mających na celu niwelowanie negatywnych skutków obecnej sytuacji dla podlaskiej gospodarki. Przypomnę, że przekazaliśmy już ponad 177 milionów złotych w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego między innymi na dofinansowanie wynagrodzeń czy pożyczki, które firmy mogą zaciągać na bardzo korzystnych warunkach – powiedział marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Pieniądze pochodzą ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1736 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39