Wspólna akcja sprzątania Białegostoku. Każdy może wziąć udział

2022.04.13 15:33
W dniach 28-30 kwietnia odbędzie się akcja Czysty Białystok. Zapisy do tego przedsięwzięcia potrwają do 19 kwietnia.
Wspólna akcja sprzątania Białegostoku. Każdy może wziąć udział
Fot: Pixabay

Akcja Czysty Białystok skierowana jest głównie do mieszkańców, którzy mogą całymi rodzinami przystąpić do kampanii i zapełniać worki odpadami. W inicjatywę angażują się również placówki oświatowe, ponieważ jest to świetna okazja do połączenia sprzątania terenów zielonych z lekcją o poszanowaniu dla środowiska i o segregacji odpadów.

– Naszą liczebnością i aktywnością chcemy pokazać białostoczanom, jak wiele jest osób, którym bardzo bliskie są tematy selekcji i recyklingu odpadów. Chcemy też udowodnić, że nie odwracamy wzroku od wciąż pojawiających się dzikich wysypisk, tylko podwijamy rękawy i bierzemy się do roboty – podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Chętni do uczestnictwa w akcji Czysty Białystok mogą zgłaszać grupy do Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego do 19 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie białostockiego magistratu, a następnie przesłać go na adres: pkondel@um.bialystok.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel. 85 879 73 34 lub 667 653 440.

– Naszym wspólnym działaniem oddajemy przysługę Ziemi oraz przyszłym pokoleniom. Z drugiej strony – mamy satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku, a także czystą przestrzeń, w której chętniej spacerujemy, gramy w piłkę czy robimy grilla. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do posprzątania terenów w swoim sąsiedztwie - dodaje wiceprezydent.

Ponadto dla liderów zgłoszonych grup zostaną zorganizowane Warsztaty Edukacji Ekologicznej, które odbędą się 21 kwietnia w Centrum Aktywności Społecznej o godz. 12.00 i 14.00 oraz 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kamiennej 15 o godz. 12.00 i 14.00.

- W ramach warsztatów będą prowadzone zajęcia dotyczące m.in. obowiązujących w Białymstoku zasad segregacji odpadów. Zostaną też przekazane materiały potrzebne do przeprowadzenia akcji oraz materiały edukacyjne pomocne w prowadzeniu zajęć edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami. Będzie także mowa o tym, na co należy zwrócić uwagę przy sprzątaniu w ramach akcji. Liderzy zgłoszonych grup o szczegółach zostaną poinformowani mailowo - informuje Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej.

W podziękowaniu za udział w inicjatywie zostanie zorganizowany Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 30 kwietnia na bulwarach św. Jana Teologa na osiedlu TBS. Organizatorzy przygotują atrakcje dla najmłodszych, m.in. konkursy, animacje, pokaz baniek mydlanych, tatuaże brokatowe oraz zajęcia plastyczne kolorowania toreb i drewnianych ozdób.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39