Wspólna akcja straży miejskiej i straży pożarnej. Jak wypadła kontrola pieców?

2017.02.06 16:10
Strażnicy miejscy razem ze strażakami kontrolowali w zeszłym tygodniu piece, edukując mieszkańców Białegostoku na temat szkodliwości palenia odpadami.
Wspólna akcja straży miejskiej i straży pożarnej. Jak wypadła kontrola pieców?
Fot: Straż miejska w Białymstoku

Od poniedziałku do piątku (30.01-3.02) trwała wspólna akcja profilaktyczno-edukacyjna straży miejskiej i straży pożarnej.

- Chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom Białegostoku o konieczności czyszczenia systemów kominowych i wentylacyjnych, rozdawaliśmy ulotki informujące też m.in. o tym, dlaczego nie należy palić odpadami - mówi Joanna Szerenos-Pawlicz, rzeczniczka prasowa białostockiej straży miejskiej.

Podczas akcji mundurowi odwiedzili 160 gospodarstw domowych, przy okazji kontrolując piece.

Joanna Szerenos-Pawlicz informuje, że podczas tych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości. Z pewnością jest to informacja budująca, która pozwala podejrzewać, że białostoczanie mają świadomość niebezpieczeństw wynikających z palenia odpadami.

W sumie od rozpoczęcia sezonu grzewczego, podczas wcześniejszych działań, straż miejska nałożyła 9 mandatów karnych, a 3 osoby zostały pouczone.

- Kontrole będą trwały nadal, natomiast czy udział w nich znów będą brać strażacy - na razie nie wiadomo. Wszystko to jest jeszcze do ustalenia - dodaje rzecznika białostockich strażników miejskich.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39