Wspólne z Operą świętowanie 3 maja

2021.05.02 17:11
Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja jest dniem wyjątkowym. W tym roku przypada 230. rocznica tego historycznego wydarzenia. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała z tej okazji specjalny koncert.
Wspólne z Operą świętowanie 3 maja
Fot: Michał Heller/OiFP
Nagranie koncertu

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem prof. Violetty Bieleckiej zachęca do wspólnego świętowania.

Rozpocznie je Hymn Polski, a w czasie koncertu będzie można usłyszeć także m.in. wzniosłą pieśń "Święta miłości kochanej Ojczyzny" czy "Witaj majowa jutrzenko". Zwieńczeniem wydarzenia będzie wykonanie "Hymnu III Tysiąclecia" z udziałem solistów – Joanny Markowskiej i Macieja Nerkowskiego. Dopełnieniem programu świątecznego spotkania będą słynne poetyckie frazy, które wybrzmią w recytacjach Rafała Supińskiego.

- Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy koncert pod nazwą: "3 maja uczcijmy piosenką" - mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Wystąpi Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod moim kierownictwem oraz soliści - Joanna Markowska i Maciej Nerkowski. W tym szczególnym dniu, w dniu 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji, dajmy świadectwo naszego patriotyzmu, wspólnie świętujmy wolność i wzmacniajmy nadzieję na coraz wspanialszy rozkwit naszej Ojczyzny. - Mam nadzieję, że spędzą Państwo z nami czas rodzinnie, by także młodsze pokolenie uczyło się kochać Ojczyznę nie tylko od święta, ale na co dzień - jak usłyszymy w "Modlitwie" Mariana Hemara recytowanej przez Rafała Supińskiego - dodaje Bielecka.

Transmisja koncertu odbędzie się w poniedziałek (3.05), o godz. 12:00, na oficjalnym kanale YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1265 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39