Wszystko poszło zgodnie z planem. Są 3 punkty i jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

2022.12.13 09:12
Za siatkarzami Ślepska Malow Suwałki mecz 15. kolejki PlusLigi. W poniedziałkowy (12.12) wieczór Biało-Niebiescy zmierzyli się z ostatnim w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała. Pojedynek w hali Suwałki Arena trwał 3 sety.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki nie zawiódł. Zespół prowadzony przez Dominika Kwapisiewicza był zdecydowanym faworytem domowej rywalizacji z BBTS-em Bielsko-Biała i większe umiejętności po stronie gospodarzy były widoczne w zasadzie od początku spotkania. Inauguracyjnego seta Biało-Niebiescy wygrali do 21, a w kolejnych partiach triumfy suwalczanom przychodziły jeszcze łatwiej (wyniki 25:19 i 25:15), dlatego Ślepsk domową potyczkę z outsiderem zwyciężył 3:0. Wygrana dała nie tylko 3 punkty w tabeli, ale także awans do Pucharu Polski.

- Ostatnie 2 mecze przegraliśmy, ten sprzed kilku dni dość wyraźnie. Chcieliśmy więc coś zmienić, a dodatkowo mecz z BBTS-em decydował o tym, czy zagramy w Pucharze Polski, więc na początku trochę sami siebie badaliśmy, ale cieszymy się, że weszliśmy na niezły poziom i zdobyliśmy 3 punkty - mówi Bartosz Filipiak, kapitan Ślepska.

MVP poniedziałkowego meczu wybrany został rozgrywający gospodarzy - Matias Sanchez.