Wtorek będzie wiosenny!

2024.02.27 07:47
Przed nami ciepły i słoneczny dzień. Parasolki możemy dziś spokojnie pozostawić w naszych domach.
Wtorek będzie wiosenny!
Fot: Pixabay

We wtorek do stolicy województwa podlaskiego zajrzy wiosna. Synoptycy zapowiadają, że będzie to naprawdę ciepły i słoneczny dzień. Nie musimy obawiać się dziś wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 14°C za dnia i 3°C w nocy. Temperatura odczuwalna wzrośnie nawet do 12°C.

Zawieje dość silny, południowo-wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość nawet do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 60 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 68 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1014 hPa. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, w Białymstoku zapanują korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 6:21. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:41. Słońce zstąpi z widnokręgu dopiero o godzinie 17:01. Dzień potrwa przez 10 godzin i 40 minut.

Księżyc zjawi się ponad naszym miastem o godzinie 20:22. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 7:17. Noc z wtorku na środę potrwa przez 13 godzin i 20 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 27 lutego to 58. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Niedźwiedzia Polarnego, Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych oraz Dzień Wiedzy o Anosmii.

Swoje imieniny świętują: Auksencja, Gabriel, Achacy, Achacjusz, Aleksander, Anna, Auksencjusz, Auksenty, Baldomer, Baldomera, Bazyli, Honoryna, Julian, Leander, Leandra, Orfeusz, Prokop, Sierosława, Sirosława oraz Wiktor.

Przysłowia:

"W lutym, gdy zagrzmi od wschodniego boku, burze i wiatry częste są w tym roku";
"Czasem luty ostro kuty, czasem w luty same pluty";
"Gdy muszki w lutym latają, to w marcu w ręce dmuchają".


Cytat dnia:

"Da­no ci życie, które jest tyl­ko opo­wieścią. Ale to już two­ja spra­wa, jak ty ją opo­wiesz i czy um­rzesz pełen dni." - Marek Hłasko

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39