Wybierasz się na zakupy? Zabierz ze sobą PIT. Urzędnicy pomogą Ci się rozliczyć

2016.03.11 07:36
Już w najbliższy weekend, w dniach od 11 do 13 marca, w białostockich centrach handlowych Atrium Biała oraz Galeria Zielone Wzgórze pracownicy urzędów skarbowych będą czekali na podatników, by pomóc im rozliczyć się z fiskusem.
Wybierasz się na zakupy? Zabierz ze sobą PIT. Urzędnicy pomogą Ci się rozliczyć
Fot: materiały prasowe
Od piątku do niedzieli w białostockich galeriach handlowych zorganizowano specjalne dyżury podatkowe

W białostockich centrach handlowych - Atrium Biała i Galeria Zielone Wzgórze - zostaną zorganizowane specjalne dyżury podatkowe, które potrwają od najbliższego piątku do niedzieli w godz. 12.00-18.00. Dzięki tym konsultacjom każdy z zainteresowanych będzie mógł otrzymać należne informacje dotyczące prawidłowego rozliczenia podatku dochodowego za 2015 rok.

Urzędnicy są przygotowani, by rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości dotyczące wypełniania zeznania podatkowego, w tym kwestii związanych z korzystaniem z ulg i odliczeń. Gotowi są również do udzielenia wsparcia tym osobom, które będą chciały złożyć swoje zeznanie przez Internet. Tym samym pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i wysłać go drogą elektroniczną do właściwego urzędu skarbowego.

By móc skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych, należy zabrać ze sobą rozliczenia PIT-11 otrzymane od pracodawców oraz inne dokumenty świadczące o dochodach uzyskanych w 2015 roku. Jeżeli zainteresowane osoby będą chciały skorzystać z ulg podatkowych, powinny pamiętać o wzięciu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które pragną odliczyć. Należy również dysponować zeszłorocznym zeznaniem PIT, tj. za 2014 rok. Informacje zawarte w tym dokumencie pozwolą bowiem na identyfikację danych w systemie e-Deklaracje.

Co ważne, konsultacje służą przede wszystkim udzieleniu informacji - urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Marta Drozdowska-Bednarz
marta.d@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39