Wybory do Europarlamentu już niebawem. Rusza akcja profrekwencyjna

2024.06.03 15:10
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Aby zachęcić mieszkańców Białegostoku do udziału w wyborach, Miasto angażuje się w kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Miast Polskich „Kto głosuje, ten się liczy”.
Wybory do Europarlamentu już niebawem. Rusza akcja profrekwencyjna
Fot: UM Białystok

Wybory do PE to jedno z największych demokratycznych głosowań na świecie. Parlament Europejski to jedyna instytucja w Unii, do której przedstawiciele są wybierani w bezpośrednich wyborach przez samych obywateli.

– Białystok uczestniczy w kampanii profrekwencyjnej organizowanej przez Unię Metropolii Polskich. Hasło „Kto głosuje, ten się liczy” jest wciąż aktualne. Chcemy, żeby jak najwięcej mieszkańców naszego miasta i regionu wspólnie zdecydowało o przyszłości Europy. Dlatego przekonujemy, że każdy głos ma znaczenie – podkreśla prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – W naszych autobusach, ale i w mediach społecznościowych, będziemy udostępniać plakaty profrekwencyjne przygotowane dla miast UMP. Niech jak najwięcej osób dostrzeże naszą akcję i weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ważne daty i informacje

Przypominamy, że w dniu wyborów – 9 czerwca – lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00-21.00. Do 6 czerwca w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. Branickiego 3/5, w pokoju 19, można składać wnioski o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania lub o zmianę miejsca głosowania (dopisanie się do spisu wyborców na najbliższe wybory). Szczegółowe informacje wyborcze dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.bip.bialystok.pl lub pod numerem Infolinii: 85 879 79 79.

Z informacji Departamentu Obsługi Mieszkańców wynika, że do tej pory (na dzień 2 czerwca 2024 r.) Miasto wydało 576 zaświadczeń o prawie do głosowania, przyjęło 914 wniosków o zmianę miejsca głosowania. Zostało sporządzonych 56 aktów pełnomocnictwa. Ponadto mieszkańcy zgłosili 50 razy zamiar głosowania korespondencyjnego, a 44 osoby złożyły wnioski o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1081 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39