Wybrano 22 najwybitniejszych uczniów w Podlaskiem. Dostaną wysokie stypendium

2020.11.17 14:03
We wtorek (17.11) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przyznał 22 uczniom stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Z uczniami połączył się online, ze względu na obostrzenia sanitarne.
Wybrano 22 najwybitniejszych uczniów w Podlaskiem. Dostaną wysokie stypendium
Fot: UMWP
Stypendyści w roku 2018

Najzdolniejsi uczniowie

Artur Kosicki marszałek województwa podlaskiego wraz z zarządem, przyznał w tym roku stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce dla 22 uczniów z regionu. Są to zarówno osoby ze szkół podstawowych, jak i dorośli uczniowie z ostatnich klas liceów.

- Nie jesteśmy do końca zadowoleni z tego, że nie mogliśmy tych wniosków uwzględnić jeszcze więcej, tak jak to robiliśmy w 2019 r., gdy ilość stypendiów była znacznie większa - mówił Artur Kosicki.

Dodał również, że ze względu na obostrzenia, nauka w szkołach musi się odbywać zdalnie, tak jak podczas wiosennego lockdownu. Skutkuje to problemami ze zrealizowaniem różnego rodzaju olimpiad czy konkursów wiedzy.

Stypendium inspiracją do dalszych osiągnięć

W tym roku przyznanie stypendiów odbyło się online, ze względu na trwającą nadal pandemię COVID-19.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu marszałkowi, jak i całemu zarządowi województwa podlaskiego za możliwość przyznania nam takich stypendiów - powiedział Maciej Kuliś z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Zarząd łącznie przeznaczy na stypendia blisko 90 tys. zł. Każdy uczeń za szczególne osiągnięcia w nauce otrzyma po 4 tys. zł.

- Myślę, że jest to ogromna kwota, która bardzo nam pomoże w przyszłości, zarówno w pracy naukowej, jak i być może w innych przedsięwzięciach. Jesteśmy z bardzo różnych miejsc w województwie podlaskim, jesteśmy na różnym etapie naszego życia. Ja jestem już na I roku studiów, część jest jeszcze w podstawówce. Natomiast dla każdego to stypendium jest ogromną pomocą, ale także inspiracją do dalszych działań - kontynuował stypendysta Maciej Kuliś.

"Jesteście elitą naszego województwa"

Aby otrzymać stypendium, uczniowie musieli spełnić kilka kryteriów.

- Stypendia za szczególne osiągnięcia za rok szkolny 2019/2020 dostają uczniowie zamieszkujący województwo podlaskie. Ponadto, musieli uzyskać średnią ocen na koniec roku co najmniej 5.0, być co najmniej trzykrotnie laureatem konkursu na szczeblu wojewódzkim, być co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym oraz być co najmniej dwukrotnie finalistą konkursu lub olimpiady na szczeblu ogólnopolskim – poinformowała dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Bożena Nienałtowska.

Marszałek Artur Kosicki żałował, że nie spotkał się z uczniami osobiście oraz wyraził nadzieję, że za rok przyznawanie stypendiów odbędzie się tradycyjnie.

- Tęsknimy za tym, aby się z państwem spotykać, pogratulować, ale także zapytać o dalsze plany na przyszłość. Jesteście elitą naszego województwa i bardzo na was liczymy. Mamy nadzieje, że będziecie jeszcze wyżej stawiać sobie poprzeczkę i podnosić swoje umiejętności. Jesteśmy z was bardzo dumni - pogratulował uczniom marszałek.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1318 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39