Wybrano najlepszą podlaską położną. Kim jest?

2021.01.18 14:44
I miejsce w konkursie "Położna na medal" zajęła Agnieszka Małolepszy z Łodzi. Natomiast w naszym regionie tytuł najlepszej położnej trafił do Magdaleny Jurczuk z Michałowa.
Wybrano najlepszą podlaską położną. Kim jest?
Fot: pixabay.com

Znany już najlepszą położną w naszym regionie. To Magdalena Jurczuk - założycielka "Instytutu Rodziny ej mamo" w Michałowie. W ogólnopolskiej kampanii "Położna na Medal", zorganizowanej przez Akademię Malucha Alantan, otrzymała I miejsce w województwie podlaskim.

W ogólnopolskim plebiscycie "Położna na medal" wybierane są 3 najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach. Głosowanie trwało od kwietnia 2020 do końca roku. Głosowali pacjenci lub osoby z rodziny pacjenta, a każdy miał jeden głos. I miejsce w kraju zajęła Agnieszka Małolepszy z Łodzi. II lokata przypadła Joannie Kucharskiej z Krosna. III na podium była Katarzyna Janik z Opola.

"Instytut Rodziny" Magdalena Jurczuk, z zawodu położna, założyła w kwietniu 2019 r. Po kilku miesiącach funkcjonowania przestał on być tylko szkołą rodzenia, a stał się też miejscem różnych warsztatów – chustonoszenia, ratownictwa medycznego, warsztatów dla mam z dziećmi od 6 tygodni do 3 lat i od 3 do 6 lat oraz spotkań informacyjnych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39