Wybrano nowych wiceprzewodniczących białostockiej rady miasta

2024.05.08 14:09
Katarzyna Kisielewska-Martyniuk, Alicja Biały i Marek Tyszkiewicz zostali wiceprzewodniczącymi rady miejskiej. Wybrano ich podczas drugiej sesji rady miasta, która odbyła się we wtorek (7 maja) w strefie VIP Stadionu Miejskiego w Białymstoku.
Wybrano nowych wiceprzewodniczących białostockiej rady miasta

Przypomnijmy, że na pierwszej, uroczystej sesji rady miasta przewodniczącą została Katarzyna Jamróz. W radzie zasiada od 2018 roku. W poprzedniej kadencji pełniła funkcję szefowej klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Drugie posiedzenie rady miasta było pierwszym spotkaniem "z prawdziwego zdarzenia". Na początku radni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno śp. Janusza Kochana - wieloletniego radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Białystok, szefa Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiej Komitetu Olimpijskiego.

Podczas tej sesji skład prezydium powiększył się o kolejne trzy osoby, ponieważ wybrano nowych wiceprzewodniczących rady miasta: Alicję Biały, Katarzynę Kisielewską-Martyniuk oraz Marka Tyszkiewicza.

Nowoczesna, PiS i PO obok siebie

Alicja Biały w samorządzie zasiada od 1998 roku. Jest radną z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jako radna-seniorka inaugurowała obecną kadencję.

Katarzyna Kisielewska-Martyniuk wywodzi się z Nowoczesnej, która razem z Platformą Obywatelską, Forum Mniejszości Podlasia i Komitetem Truskolaskiego tworzy Koalicję Obywatelską. Kisielewska-Martyniuk w przeszłości pełniła już funkcję wiceprzewodniczącej rady miasta. Jest to także jej druga kadencja.

Marek Tyszkiewicz jest to przedstawicielem Platformy Obywatelskiej. To jego druga kadencja w radzie. Zajmuje się aktorstwem. Pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Wyboru nowych wiceprzewodniczących pogratulował Henryk Dębowski. Na swoim profilu społecznościowym, radny umieścił entuzjastyczny wpis, w którym wyraził nadzieję, że decyzje podejmowane przez "świeżo upieczonych" radnych przyniosą korzyść lokalnej społeczności:

"Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta wybrani zostali wiceprzewodniczący, a jedną z nich została Alicja Biały z Prawa i Sprawiedliwości. Gratulujemy Alicji Białej wyboru na tak odpowiedzialne stanowisko i życzymy owocnej pracy na rzecz naszego miasta!Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu całego zespołu, wspólnie będziemy rozwijać naszą społeczność i podejmować ważne decyzje dla dobra wszystkich mieszkańców." (pisownia oryginalna)

Radni byli też jednomyślni przy wyborze składów osobowych stałych komisji rady miasta. Chodzi o m.in. komisję rewizyjną, skarg, wniosków i petycji czy budżetu i finansów.

Nową radę miasta tworzy 28 osób

W skład nowej rady miasta wchodzi 28 osób ( 12 kobiet i 16 mężczyzn), reprezentujących kluby KO, PiS i Trzeciej Drogi.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1562 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39