Wycinka w Parku Lubomirskich. Gałęzie i konary mogą zagrażać życiu

2021.01.29 16:35
Zaplanowano wycinkę gałęzi oraz konarów rosnących w Parku Lubomirskich. 30 stycznia w godz. 7-11 mogą wystąpić utrudnienia drogowe.
Wycinka w Parku Lubomirskich. Gałęzie i konary mogą zagrażać życiu
Fot: Malwina Witkowska
Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę w godz. 7.00-11.00 zostanie przeprowadzona wycinka gałęzi i konarów drzew rosnących w Parku Lubomirskich, w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Suchowolca w Białymstoku.

Powodem wycinki jest zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców ze względu na oblodzenie drzew oraz obciążenie konarów dużą ilością zalegającego śniegu. Prace będą prowadzone wzdłuż ul. Suchowolca na całej długości Parku Lubomirskich.

"Przy dalszych opadach i silnym wietrze może dochodzić do łamania się ciężkich konarów, a także wywrotów samych drzew. W ramach cięć będą usuwane zwisające nad jezdnią gałęzie i częściowo usuwany z drzew śnieg. Wykonawca prac wystąpił z wnioskiem do ZDM o zgodę na awaryjne zajęcie pasa drogowego ul. Suchowolca" - informuje Kamila Bogacewicz z Departamentu Komunikacji Społecznej.

W związku z prowadzonymi pracami jedna strona ulicy może być częściowo zamknięta oraz mogą wystąpić utrudnienia drogowe.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

917 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39