Wydział Prawa z rekomendacją. Ma szansę zdobyć certyfikat "Doskonałego Kierunku"

2021.03.09 14:02
Zespół Polskiej Komisji Akredytacyjnej zarekomendował Wydział Prawa UwB do przyznania Certyfikatu Doskonałości Kształcenia. Jak podkreślał dziekan: "już sama rekomendacja jest powodem do dumy". Decyzja o tym, czy wydział otrzyma certyfikat zostanie podjęta pod koniec roku.
Wydział Prawa z rekomendacją. Ma szansę zdobyć certyfikat "Doskonałego Kierunku"
Fot: Malwina Witkowska

Pozytywna ocena

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) otrzymał pozytywną ocenę kształcenia, która została potwierdzona uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Jest to pierwszy krok do uzyskania Certyfikatu Doskonałości Kształcenia.

Członkowie I zespołu nauk społecznych PKA, oceniali program kształcenia na białostockim wydziale, jak i jego realizację.

- Eksperci PKA dostrzegli, że wkładamy dużo wysiłku w praktyczne przygotowanie naszych studentów do wykonywania zawodów prawniczych. Na naszym wydziale działa m.in. centrum praktyk sądowych, mamy pracownię kryminalistyki. Organizujemy zajęcia przygotowujące do egzaminów na aplikacje prawnicze – wyjaśniał prof. Mariusz Popławski, dziekan Wydziału Prawa UwB.

Dodał, że na wydziale dbają o to, by jeszcze w czasie studiów studenci mieli kontakt z instytucjami i firmami, które wiedzę prawną wykorzystują w swojej działalności. Wydział Prawa współpracuje także z sędziami, adwokatami, radcami prawnymi, przedsiębiorcami, a także z przedstawicielami władzy samorządowej czy państwowej.

Kilka miesięcy czekania

Decyzja o przyznaniu Certyfikatu Doskonałości Kształcenia zostanie ogłoszona przez PKA pod koniec bieżącego roku.

- Jednak już sam fakt, że I zespół nauk społecznych zarekomendował takie wyróżnienie naszego kierunku to dla uczelni powód do dumy. Jeśli otrzymamy Certyfikat, będzie to świadczyło o tym, że wdrażamy godne naśladowania rozwiązania sprzyjające jakości kształcenia, charakteryzujące się w szczególności skutecznością, uniwersalnością, innowacyjnością i trwałością. Na elementy te bowiem zwraca uwagę PKA przyznając certyfikat. Nie bez znaczenia są też udokumentowane, regularne osiągnięcia studentów i absolwentów - powiedział prof. Popławski.

Prawo najpopularniejszym kierunkiem

Warto dodać, że Wydział Prawa to największy wydział Uniwersytetu w Białymstoku. Kształci się tu ponad 2,3 tys. studentów i doktorantów.

Na Wydziale Prawa można studiować: administrację, bezpieczeństwo i prawo, kryminologię oraz prawo. Od września pojawią się dwa nowe kierunki: prawo i podatki w biznesie (na studiach niestacjonarnych I stopni) oraz doradztwo podatkowe i administracja skarbowa (na studiach niestacjonarnych II stopnia).

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39