Wygrany sparing i kolejny zawodnik pozyskany z Arki Gdynia

2019.08.08 10:37
W dosyć nietypowym terminie, bo pomiędzy 2. a 3. kolejką Fortuna I Ligi, Wigry Suwałki rozegrały mecz sparingowy. Rywalem Biało-Niebieskich była Wissa Szczuczyn, którą podopieczni Adama Fedoruka rozbili 8:0.
Wygrany sparing i kolejny zawodnik pozyskany z Arki Gdynia
Fot: Wigry Suwałki

8:0 z IV-ligowcem

Po inauguracji sezonu w Suwałkach mogą być zadowoleni. Wprawdzie Wigry nie wygrały żadnego z dwóch dotychczasowych spotkań, ale też nie zanotowały porażki. A przecież podlaska ekipa mierzyła się z zespołami, które w dalszej części rozgrywek raczej zadomowią się w górnej połowie tabeli. Ba, Stal Mielec ma nawet chrapkę, by wedrzeć się w szeregi ekstraklasowiczów.

Mimo to w klubie postanowiono zrobić przegląd kadry. Z tego powodu w środę (7.08) doszedł do skutku sparing z IV-ligową Wissą Szczuczyn. W meczu tym Biało-Niebiescy nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Po golach Oskara Fursta, Kamila Sabiłły, Joela Huertasa (x2) oraz wypożyczonego z Jagiellonii Białystok Pawła Gierach (x4) gracze Adama Fedoruka odnieśli przekonujący triumf w stosunku 8:0. W starciu tym wystąpiło kilku zawodników, których suwalski zespół aktualnie testuje.

Nowy napastnik

W środę, oprócz sparingu, doszło też do innego ważnego wydarzenia. Rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy, z Wigrami związał się Michał Żebrakowski.

Wspomniany piłkarz to rosły, bo mierzący aż 193 cm wzrostu, napastnik, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Warty Poznań i Górnika Łęczna. W tych drużynach 22-latek grał jednak tylko na wypożyczeniach. Głównym klubem Żebrakowskiego cały czas była Arka Gdynia. Michał w ekstraklasowiczu zdołał zaliczyć 6 oficjalnych spotkań (2 w lidze, 3 w Pucharze Polski i 1 w Superpucharze Polski). Jego debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej przypadł na sezon 2015/2016. Wtedy - jeszcze jako zawodnik Lechii Gdańsk - nowy snajper Wigier zanotował 3 kilkuminutowe epizody z Ruchem Chorzów, Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Ekstraklasowego trafienia do siatki rywali jak na razie strzelić mu się jeszcze nie udało.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Biało-Niebiescy pozyskali też innego piłkarza Arki Gdynia - Dawida Sołdeckiego.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

641 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39