Wyjątkowa niedziela na plaży miejskiej w Dojlidach

2017.05.17 10:27
Turniej siatkówki, mini rejsy, HitBall – to tylko część atrakcji, jakie przygotował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji dla odwiedzających plażę miejską w najbliższą niedzielę. Właśnie wtedy odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Wyjątkowa niedziela na plaży miejskiej w Dojlidach
Fot: BOSiR

W niedzielę (21.05) na plaży miejskiej Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy zorganizowane zostaną Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tego powodu władze obiektu przygotowały dla mieszkańców szereg atrakcji. Od godz. 11.00 do 15.00 na pierwsze 60 minut wynajmu sprzętu wodnego będzie obowiązywało 70% zniżki, a dodatkowo – w tym samym czasie – przeprowadzony zostanie turniej siatkówki plażowej (zapisy do niego trwają pod numerem telefonu 602 683 999). Ponadto odbędą się mini rejsy po zalewie organizowane przez Szkołę Żeglarstwa "Szkwał".

Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci, gdyż najmłodsi będą mogli wziąć udział w specjalnych – licznie przygotowanych – grach i zabawach. Ciekawą nowością może być także spróbowanie swoich sił w HitBallu, czyli połączeniu klasycznej piłki nożnej i zorbingu.

Oprócz wspomnianych atrakcji na terenie obiektu – na którego wstęp do 2 czerwca jest bezpłatny – można korzystać też m.in. z rowerków wodnych, rowerów górskich i miejskich oraz kijków do nordic walking.

Przypomnijmy, że w ramach współfinansowanej ze środków unijnych "Modernizacji Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy w Białymstoku" tereny nad zalewem przeszły w 2014 r. całkowitą modernizację. Powstały nowe budynki – zarówno administracyjno-gospodarcze, jak i te służące bezpośrednio klientom ośrodka (natryski, przebieralnie) – natomiast przy plaży urządzone zostały boiska do siatkówki i piłki nożnej wraz z piłkochwytami. W lesie powstały ścieżki spacerowe, przy których znalazły się liczne place zabaw oraz urządzenia rekreacyjne do ćwiczeń fitness, ogródki grillowe i miejsce na ognisko. Pojawiło się też 14 stanowisk campingowych, wykonano nowe nasadzenia, zbudowano drogi wewnętrzne, chodniki i parkingi. Modernizacja objęła również sprzęt sportowy.

Majówka na plaży miejskiej w Dojlidach

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1381 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39