Wyjątkowe koncerty dobroczynne. Dochód zasili konta hospicjum

2019.09.11 11:07
Zbliża się wiele atrakcyjnych koncertów dobroczynnych. Pieniądze, które zostaną wówczas zebrane, trafią na hospicyjne konta.
Wyjątkowe koncerty dobroczynne. Dochód zasili konta hospicjum
Fot: Materiały organizatora

Stowarzyszenie Podlaskie Hospicjum Dziecięce "Obok Nas" szykuje dużą inwestycję

Dzięki pieniądzom zebranym podczas koncertów dobroczynnych można będzie wspomóc podopiecznych hospicjum. Szczególnie że wiele takich placówek realizuje mnóstwo projektów. Stowarzyszenie Podlaskie Hospicjum Dziecięce "Obok Nas" przygotowuje się do budowy pierwszego w tej części kraju Ośrodka Opieki Wytchnieniowej, w którym pomoc znajdą opiekunowie seniorów oraz nieuleczalnie chorych dzieci z domowego hospicjum. To wiąże się z ogromnym wydatkiem. Dlatego organizowane są koncerty, podczas których wystąpią gwiazdy polskiej sceny. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie powstającego Ośrodka.

- Badania, rehabilitacja czy może wizyta w urzędzie - trudno to wszystko pogodzić z opieką nad hospicyjnym dzieckiem lub seniorem. Organizacja czasowej opieki wyręczającej to często jedyna szansa dla wielu rodzin. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego też postanowiliśmy wybudować pierwszy w tej części Polski Ośrodek Opieki Wyręczającej dla dzieci hospicyjnych i seniorów – mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia "Obok Nas". - Zapraszamy w imieniu własnym i artystów, którzy nas wspierają na cykl 5 dobroczynnych koncertów, które odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Na początek zaplanowano koncert Kasi Cerekwickiej

W poniedziałek (16 września) odbędzie się pierwszy taki Koncert Dobroczynny, podczas którego wystąpi Kasia Cerekwicka.

- Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że wciąż zbieramy na sfinansowanie kosztownych turnusów rehabilitacyjnych dla dwójki naszych podopiecznych z domowego hospicjum. Hubert ma 12 lat i od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną. Praktycznie całe swoje życie spędza w łóżku. 3-letnia Natalka dopiero od niedawna nauczyła się samodzielnie trzymać główkę. Rzadka, genetyczna choroba uniemożliwia jej normalny rozwój. Dzieci nigdy nie wyzdrowieją i nie będą mogły żyć jak ich rówieśnicy, jednak profesjonalna rehabilitacja w jakiś sposób im to życie ułatwi. Część pieniędzy pozyskanych podczas koncertów chcemy też przeznaczyć na ten cel – mówi Arnold Sobolewski.

Kolejne muzyczne wydarzenie zaplanowano na 18 listopada. Wówczas wystąpi Michał Szpak, który przed dwoma laty reprezentował nasz kraj w konkursie Eurowizji, gdzie zajął 8. miejsce.

- Ponownie w Białymstoku, ponownie na nasze zaproszenie i znów z najcudowniejszymi polskimi kolędami pod dachem Opery wystąpi Golec uOrkiestra. Niezapomniany koncert kolęd i pastorałek odbędzie się 7 stycznia. Poprzedni występ tego zespołu był niezwykłym przeżyciem i liczymy na to, że i tym razem frekwencja dopisze – dodaje Arnold Sobolewski.

Dwa koncerty zaplanowano też w przyszłym roku. 7 lutego na deskach Opery wystąpi Halina Młynkova - pochodząca z Czech wokalistka, która rozpoczynała karierę w Brathankach, a od 2011 roku kontynuuje karierę solową. Z kolei 20 kwietnia można będzie posłuchać charakterystycznego artysty – Kamila Bednarka.

Szczegółowe informacje dotyczące rezerwacji biletów znajdują się na stronie internetowej podlaskiego hospicjum.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1926 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39