Wyjątkowe ostatnie dni ferii w centrum handlowym? To możliwe!

2022.01.31 13:33
Jak ciekawie spędzić ostatnie dni ferii zimowych? Białostockie Centra Handlowe Auchan zapraszają na kolejne zajęcia w ramach cyklu rodzinnych warsztatów.
Wyjątkowe ostatnie dni ferii w centrum handlowym? To możliwe!
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę (5.02) białostockie Centra Handlowe Auchan zapraszają na kolejne spotkania z cyklu rodzinnych warsztatów.

W Centrum Handlowe Auchan Hetmańska odbędą się warsztaty naukowe dla dzieci pt. "Kuchnia młodych naukowców". Efektowne doświadczenia chemiczne i fizyczne z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w domowej kuchni będą dla dzieci doskonałą okazją do zabawy i dostarczą pokaźną dawkę naukowej wiedzy.

Podczas kolorowych eksperymentów młodzi uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z chemii oraz fizyki i przekonają się, że można je w praktyce wykorzystywać na co dzień. Dzieci dowiedzą się, czym jest pH i będą sprawdzały jego poziom za pomocą wywaru z czerwonej kapusty, a także zbadają, ile witaminy C znajduje się w różnych sokach owocowych. Wiele emocji wywołają z pewnością próby wytworzenia prądu za pomocą owoców i warzyw. Na małych naukowców czekają również efektowne eksperymenty z użyciem ciekłego azotu i mnóstwo dobrej zabawy.

Warsztaty pt. "Kuchnia młodych naukowców" odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16 w Białymstoku w sobotę (5.02), od godziny 12:00 do godziny 17:00. Spotkanie poprowadzą wykwalifikowani animatorzy i mogą w nich brać udział dzieci w rożnym wieku.

Z kolei Centrum Handlowe Auchan Produkcyjna zaprosi najmłodszych i ich rodziców na warsztaty kreatywne, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak na co dzień stosować zasadę reuse, która polega na powtórnym użyciu przedmiotów i pozwala ograniczyć marnotrawstwo.

Uczestnicy warsztatów stworzą oryginalną biżuterię z wykorzystaniem starych dżinsów, kawałków tkanin, wstążek, koralików, guziczków śrubek, a także części starej biżuterii i innych drobiazgów, które można znaleźć w każdym domu. Z tych elementów powstaną naszyjniki, kolczyki czy bransoletki o różnych kształtach. Do dyspozycji uczestników będą wszelkie niezbędne materiały, ale będzie można przynieść ze sobą stare dżinsy, kolorowe koszulki, apaszki i inne elementy, które dzięki warsztatom mogą zyskać "drugie życie".

Warsztatom towarzyszył będzie jarmark lokalnych rękodzielników. Na stoiskach znajdą się rozmaite produkty wykonane z drewna, biżuteria, czapki i szale z włóczki i wiele innych rękodzielniczych produktów. Jarmark będzie doskonałą okazją, żeby porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawały produkty i jakich ekologicznych surowców użyto do ich wykonania.

Ekologiczne spotkanie "Zielone zapędy" w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ulicy Produkcyjnej 84 w Białymstoku odbędzie się w sobotę (5.02) w pasażu galerii handlowej. W warsztatach kreatywnych będzie można wziąć udział od godziny 12:00 do 17:00, natomiast stoiska handlowe będą dostępne w godzinach od 11:00 do 18:00.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39