Wyjeżdżają na zagraniczne staże i wyróżniają się na tle innych. Zostali nagrodzeni

2018.12.07 12:49
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa dostali stypendia i certyfikaty. Podsumowano ich dotychczasowe działania i osiągnięcia.
Wyjeżdżają na zagraniczne staże i wyróżniają się na tle innych. Zostali nagrodzeni
Fot: UM Białystok/D. Gromadzki

"Praktyka - najlepszym nauczycielem"

W Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku odbyło się spotkanie pod hasłem "Praktyka – najlepszym nauczycielem". Było to świetna okazja, by podsumować dotychczasowe działania placówki dotyczące m.in. uczestnictwa w projektach unijnych i rozwijania oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego. W związku z tym postanowiono docenić szczególnie zaangażowanych uczniów. Młodzieży przyznano 45 stypendiów w IV edycji Funduszu Stypendialnego ZST-Infolex i certyfikaty Europass Mobilność, które w tym roku otrzymało aż 67 uczniów.

– Warto promować kształcenie zawodowe i angażować uczniów w praktyczną naukę zawodu, chociażby poprzez organizację atrakcyjnych staży zagranicznych i przyznawanie stypendiów. Dzięki temu przyszli pracownicy będą lepiej przygotowani do wykonywania zawodu i łatwiej znajdą pracę – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Gratuluję tegorocznym stypendystom i wszystkim, którzy wyjechali za granicę, aby podnieść swoje kwalifikacje.

Fundusz Stypendialny i wyjazdy za granicę

Fundusz Stypendialny ZST-Infolex jest programem, dzięki któremu uzdolnieni oraz wyróżniający się na tle innych uczniowie dostają motywujące stypendia finansowe. Przyznaje je specjalna kapituła składająca się z 14 lokalnych przedsiębiorców – fundatorów współpracujących z uczniami m.in. w ramach staży i praktyk. Reprezentują oni trzy branże: drzewną, gastronomiczną i mechaniczno-samochodową.

Oprócz tego Zespół Szkół Technicznych już od 10 lat bierze udział w programie Erasmus+, dzięki któremu ich uczniowie mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe za granicą. Obecnie ponad pół tysiąca uczniów tej placówki odbyło już staże poza Polską. Tylko w tym roku 67 młodych osób wyjechało na praktyki do Portugalii i na Węgry. Każda z nich otrzymała dokument potwierdzający udział w wyjeździe stażowym – certyfikat Europass Mobilność.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1599 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39