Wylewał szambo na publiczną drogę. Twierdził, że nieczystości wsiąkną w kilka chwil

2024.04.22 07:56
Mieszkaniec powiatu kolneńskiego wypompowywał szambo na drogę. Tłumaczył, że nie stać go na zamówienie z gminy beczkowozu.
Wylewał szambo na publiczną drogę. Twierdził, że nieczystości wsiąkną w kilka chwil
Fot: Podlaska Policja

Funkcjonariusze kolneńskiej komendy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w gminie Mały Płock, na jednej z dróg wylewane jest szambo. Po dotarciu na wskazane przez osobę dzwoniącą miejsce mundurowi potwierdzili tę informację. Dostrzegli rozlane na drodze nieczystości.

Właściciel posesji początkowo stanowczo twierdził, że wylewa na drogę jedynie wodę z kanału. Jednak po wejściu na jej teren policjanci od razu zwrócili uwagę na odkryty właz do szamba i wyprowadzoną z niego rurę od pompy, która ciągnęła się przez ogrodzenie w stronę jezdni.

Wtedy to 60-letni właściciel przyznał, że wypompowuje szambo wprost na drogę. Tłumaczył funkcjonariuszom, że robił tak, ponieważ nie stać go na zamówienie beczkowozu z gminy. Twierdził także, że wszystkie te nieczystości wsiąkną w ciągu zaledwie paru chwil i nie pozostanie po nich nawet ślad. W związku z tym, że właściciel posesji odmówił przyjęcia mandatu karnego, za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1825 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39