Białystok Online

Kryminalne

Wyłudzili wizy, mówiąc, że chcą pracować w Polsce. Prawda była inna

2017.03.03 17:14
Wyłudzili wizy, mówiąc, że chcą pracować w Polsce. Prawda była inna
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Augustowie zatrzymali 6 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy wyłudzili wizy uprawniające do pracy w Polsce.

W czwartek (2.03) funkcjonariusze straży granicznej, podczas kontrolowania 2 autokarów rejsowych relacji Ukraina - Litwa oraz Litwa - Ukraina, zatrzymali 6 obywateli Ukrainy.

Podczas sprawdzania dokumentów wyszło na jaw, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem, jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. Obywatele Ukrainy, pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskich pracodawców, nie zamierzali podejmować pracy w naszym kraju, tylko na Litwie.

4 cudzoziemców zostało zatrzymanych w drodze na Litwę, gdzie zamierzali podjąć zatrudnienie, z kolei 2 pozostałych wracało już z tego kraju.

- W związku z powyższym wobec cudzoziemców w wieku od 20 do 64 lat wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano ich do powrotu w terminie 15 dni. Mężczyźni otrzymali również zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa podlaskich strażników granicznych.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas