Wyniki matur – w końcu. Gdzie sprawdzić jak poszło?

2018.07.02 14:21
W końcu maturzyści odetchną z ulgą i dowiedzą się, jak poszło im na egzaminie dojrzałości.
Wyniki matur – w końcu. Gdzie sprawdzić jak poszło?
Fot: JF

W nocy z poniedziałku na wtorek (o północy) można będzie poznać wyniki matur. Pojawią się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Maturzyści, którzy chcą dowiedzieć się jak im poszło podczas egzaminu dojrzałości, będą musieli się zalogować. Loginem jest numer PESEL, z kolei hasło każdy ma indywidualne (było rozdawane w szkole).

Niektórzy nie znając wyników egzaminu złożyli dokumenty na studia. Inni czekali i teraz muszą się pospieszyć, bowiem w niektórych przypadkach rekrutacja trwa do piątku (6.09), więcej czasu mają osoby, które chcą uczyć się na studiach niestacjonarnych (więcej o rekrutacjach na podlaskie uczelnie: Trwa rekrutacja na bialostockie uczelnie. Jaką ofertę przygotowały szkoły wyższe?)

By zdać egzamin dojrzałości należało zdobyć 30% z pisanego testu. W tym roku do egzaminu w nowej formule przystąpiło pawie 9 tys. uczniów, w starej - ponad 500. Prawie 2 tys. osób napisało maturę po raz kolejny. Łącznie więc z zadaniami maturalnymi w maju zmierzyło się ponad 11 tys. osób.

Maturzyści, którym powinęła się noga i nie udało się zdać, mogą spróbować swoich sił jeszcze raz - w sierpniu. Muszą jednak złożyć wcześniej oświadczenie u dyrektora swojej szkoły.

Uczeń, który jest niezadowolony z wyniku i ma co do niego wątpliwości może w ciągu pół roku ubiegać się o wgląd do pracy maturalnej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1474 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39