Wyniki wyborów do sejmiku województwa wciąż nieznane

2014.11.18 00:00
Wbrew wcześniejszym obietnicom, Państwowa Komisja Wyborcza nie podała we wtorek oficjalnych wyników głosowania.
Wyniki wyborów do sejmiku województwa wciąż nieznane
Fot: ESD

Nie należy się spodziewać, że wcześniej niż w środę poznamy wyniki niedzielnych wyborów samorządowych. Państwowa Komisja Wyborcza zapewniała, że będą one we wtorek wieczorem.

Na razie znane są tylko wyniki wyborów na prezydenta Białegostoku - w II turze zmierzą się ze sobą Tadeusz Truskolaski i Jan Dobrzyński. Nie ma oficjalnego rezultatu głosowania do sejmiku województwa podlaskiego. Wojewódzka Komisja Wyborcza, sumująca głosy na radnych sejmiku, do wtorku wieczorem zebrała tylko dane z 5 z 17 powiatów. Komisja przerwała prace do środy rano.

Według wyników cząstkowych, podawanych przez PKW, w wyborach do sejmiku wygrywa PSL przed PiS i PO. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie ma tu głosów z największych miast. Zwykle w nich PSL nie cieszy się dużym poparciem. Wg sondażowych wyników, najwięcej radnych w podlaskim sejmiku będzie mieć PiS (przeczytaj: Są sondażowe wyniki wyborów. W Podlaskiem wygrywa PiS). Wg nieoficjalnych informacji PiS miałby zdobyć 12 mandatów, PSL - 9, PO - 8, SLD - 1. Według cząstkowych wyników, PSL prowadzi nie tylko w Podlaskiem, ale aż w 10 województwach. PO i PiS zdobyły po trzy regiony.

Podlaski poseł Robert Tyszkiewicz, który kieruje ogólnopolską kampanią wyborczą PO zadeklarował, że premier Ewa Kopacz zaangażuje się w kampanię przed wyborami 30 listopada. Prawdopodobnie jej partia poprze niektórych niezależnych kandydatów na prezydentów miast tam, gdzie do II tury nie przeszli politycy PO.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1320 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39