Wypadek wojskowej ciężarówki na Podlasiu. Są poszkodowani [AKTUALIZACJA]

2024.01.08 13:12
Dzisiaj (8.1) rano w miejscowości Starzyna (gm. Dubicze Cerkiewne) doszło do wypadku z udziałem wojskowej ciężarówki przewożącej żołnierzy. Są poszkodowani.
Wypadek wojskowej ciężarówki na Podlasiu. Są poszkodowani [AKTUALIZACJA]
Fot: Policja
Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło ok. godz. 9:20 w miejscowości Starzyna w gminie Dubicze Cerkiewne (powiat hajnowski). Miejscowość znajduje się bardzo blisko granicy z Białorusią. Pojazdem podróżowali żołnierze z Mazowsza.

Prawdopodobną przyczyną wypadku był poślizg po oblodzonej nawierzchni, przez co ciężarówka wypadła z drogi. Miała także uderzyć w drzewo. Znajdowało się w niej - według różnych źródeł - od 12 do 15 żołnierzy. Mówi się, że 8 lub nawet 11 z nich odniosło obrażenia. Stan poszkodowanych (wszyscy są przytomni) ma nie zagrażać życiu, ale mówi się o urazach kręgosłupa w przypadku dwojga żołnierzy.

Jak podaje RMF FM, na miejsce z uwagi na trudny teren wysłano helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ambulanse. Przy wypadku wojskowego Stara pracowali także strażacy.

W okolicy z powodu śnieżnej i mroźnej pogody są ciężkie warunki do ruchu.

AKTUALIZACJA, środa (9.1): Wiadomo już, że wojskową ciężarówką podróżowało 13 żołnierzy pełniących służbę w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie (służących przy granicy polsko-białoruskiej). 11 wojskowych odniosło obrażenia - najczęściej są to urazy kończyn. Dwójka najciężej rannych trafiła drogą lotniczą (śmigłowiec LPR) do szpitali w Białymstoku oraz Siedlcach. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa. Z powodu dużej liczby poszkodowanych, wypadek jest badany pod kątem nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1004 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39