Wysoki triumf Olimpii. Trwa czarna seria drużyny z Wasilkowa

2019.08.25 18:31
Tylko Olimpii Zambrów, jeżeli chodzi o ekipy z Podlasia, udało się zdobyć komplet punktów w 5. kolejce III ligi (gr. I). Pozostałe zespoły - czyli Ruch Wysokie Mazowieckie i KS Wasilków - doznały porażek.
Fot: Olimpia Zambrów

Kibice KS-u Wasilków muszą poczekać przynajmniej do najbliższej soboty (31.08) na pierwsze punkty swych pupili na poziomie piłkarskiej III ligi. Beniaminek rozgrywek na początku sezonu 2019/2020 nie grzeszy bowiem formą i po 5 kolejkach ma na koncie same porażki. Ostatnia przegrana miała miejsce podczas domowej rywalizacji z Bronią Radom. Goście wygrali to spotkanie 1:0 po bramce strzelonej w 66. minucie przez Przemysława Śliwińskiego.

W niedzielę (25.08) nie powiodło się także Ruchowi Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy Dariusza Jurczaka do przerwy przegrywali na własnym terenie z Pelikanem Łowicz 1:3, ale udany pościg sprawił, że na kilkadziesiąt sekund przed wybiciem 90. minuty na tablicy wyników widniał remis. Cóż jednak z tego, skoro w ostatnim fragmencie spotkania goście znów trafili do siatki Ruchu i to oni ostatecznie zainkasowali wszystkie punkty. Katem drużyny z Wysokiego Mazowieckiego okazał się Damian Warchoł, który ustrzelił hat-tricka.

Po komplet oczek sięgnęła za to zambrowska Olimpia. Podopieczni Tomasza Kulhawika po raz drugi w tym sezonie odnieśli zwycięstwo w stosunku 4:1. Tym razem lanie w takich rozmiarach dostali od Podlasian gracze RKS-u Radomsko. Gole dla ekipy z północno-wschodniej Polski strzelali Maciej Bortniczuk, Kamil Jackiewicz, oraz Marcin Paczkowski (padła też bramka samobójcza). Dla rywali, zmniejszając rozmiary porażki, trafił natomiast Krystian Wojtczak.

W następnej serii zmagań piłkarze KS-u Wasilków zagrają w Warszawie z Polonią, zaś Ruch Wysokie Mazowieckie zmierzy się na wyjeździe z Concordią Elbląg. Mecz Olimpii Zambrów z Bronią Radom został przełożony na drugą połowę października.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

KS Wasilków - Broń Radom 0:1 (0:0)
Bramka: Przemysław Śliwiński 66

Ruch Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 3:4 (1:3)
Bramki: Kamil Stankiewicz 21, Michał Hryszko 49, Paweł Brokowski 58k - Damian Warchoł 10, 34k, 89, Maciej Wyszogrodzki 43

Olimpia Zambrów - RKS Radomsko 4:1 (2:0)
Bramki: Maciej Bortniczuk 28, Kamil Jackiewicz 37, nieznany zawodnik 60sam., Marcin Paczkowski 67 - Krystian Wojtczak 84k