Wystartował Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem. Co można kupić na miejscu? [ZDJĘCIA]

2024.03.23 16:55
W sobotę (23 marca) przed białostockim Ratuszem, czyli w samym sercu naszego miasta wystartował coroczny Jarmark Wielkanocny. Na miejscu od godzin porannych można zakupić różnorodne produkty regionalne i nie tylko.
Wystartował Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem. Co można kupić na miejscu? [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem w Białymstoku od lat stanowi nieodłączny element okresu poprzedzającego Wielkanoc. Po raz dwunasty regionalni sprzedawcy zapełnili drewniane stoiska, oferując różnorodne przedmioty, które wzbogacają wielkanocną tradycję. Pomimo ponurej pogody, stoiska poprawiają nastrój różnorodnością barw.

Na odwiedzających czekają produkty, których trudno szukać w centrach handlowych. Dostępne są różnorodne ozdoby i dekoracje świąteczne, naturalne kosmetyki, ręcznie robiona biżuteria, ceramika, wyroby garncarskie, ale również i te ze skóry i z metalu oraz rękodzieło szklane. Na miejscu można również zakupić obrazy, akwarele i wydmuszki.

Nie zabrakło również pyszności. W ofercie stoisk znajdują się produkty prosto od pszczelarzy, obejmujące różnorodne gatunki miodów, pyłek kwiatowy oraz propolis. Niektóre stoiska oferują także tradycyjne wędliny, kiełbasy, kaszanki, a także chleby wypiekane na naturalnym zakwasie. Nie brakuje również szerokiego wyboru serów, takich jak oscypki, sery góralskie, zagrodowe oraz korycińskie. Na miejscu dostępne są również słodkości, takie jak sękacze, mrowiska, ciasta, czekoladowe jajka, chałwa, baklawa i bloki.

Jarmark Wielkanocny to również pomaganie. Na miejscu odwiedzić można stoisko Sklepu Charytatywnego Fundacji Dialog, które oferuje miody, nalewki, zabawki dla dzieci, rękodzieło, biżuterię, a także smakołyki świąteczne od kiełbas po ciasta i słodkości. Fundacja Dialog prowadzi również na miejscu zbiórkę charytatywną, zachęcając do przynoszenia ubrań i akcesoriów w dobrym stanie, rękodzieła, biżuterii, książek oraz fabrycznie zapakowanych kosmetyków. Cały dochód ze sprzedaży przedmiotów zostanie przeznaczony na remont domu dla matek z dziećmi.

WIĘCEJ INFORMACJI: Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Todler.pl
Todler.plul. Białostocka 50
16-010 Wasilków
www.todler.pl

Więcej informacji
1578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39