Wystartowała podlaska "Serie A" [WIDEO]

2023.09.04 10:32
Za nami 1. kolejka podlaskiej A-klasy. Inauguracyjna seria zmagań przyniosła 53 trafienia do siatki. Najwięcej bramek padło w starciu Orła II Kolno z Warmią II Grajewo, ale i pojedynek Husara Nurzec z Żubrem Drohiczyn obfitował w gole.
Wystartowała podlaska "Serie A" [WIDEO]
Fot: Kamil Pietraszko

Jedni uwbielbiają oglądać Ligę Mistrzów, innym szybciej bije serce podczas obserwowania Premier League czy PKO Ekstraklasy. Są też jednak takie osoby, które nad wyraz interesują się rywalizacją w niższych ligach piłkarskich i wbrew pozorom nie jest to wąska grupa kibiców.

Podlascy fani tego typu zmagań w miniony weekend (2-3.09) z pewnością mieli powody do zadowolenia, gdyż właśnie wtedy ruszyły rozgrywki A-klasy. W akcji zobaczyliśmy więc nowe drużyny na piłkarskiej mapie Podlasia (m.in. Sky Białystok i Hattrick Białystok), ale też takie, które mają ambitne plany w postaci szybkiego awansu szczebel wyżej. Do tego grona zaliczyć można ekipę z Drohiczyna. Żubr, bo o nim mowa, w 1. kolejce A-klasy (gr. III) rozbił na wyjeździe 5:1 Husara Nurzec, dzięki czemu wspomniany zespół rozsiadł się na fotelu lidera. Trzeba jednak zaznaczyć, że początek spotkania nie ułożył się po myśli Żubra, bo to gospodarze w 11. minucie, za sprawą trafienia Pawła Sołościuka, wyszli na prowadzenie 1:0, jednak później bramki zdobywali już tylko zawodnicy z Drohiczyna. Do meczowego protokołu wpisali się Daniel Barwiejuk (x2), Grzegorz Sielewonowski, Łukasz Radziszewski oraz Jakub Czmut.Mnóstwo goli padło też w gr. I, gdzie doszło do pojedynku rezerw Orła Kolno z rezerwami Warmii Grajewo. Starcie to zakończyło się pogromem, gdyż drugi garnitur Warmii wygrał w delegacji aż 8:2. Dublet ustrzelili Piotr Jankiewicz i Łukasz Witkowski, a ponadto do siatki w zwycięskiej drużynie trafiali Jakub Grabowski, Emil Jagielski, Pavlo Nikolaichuk oraz Igor Karwowski.

Jeżeli chodzi o grupę II, to tam po 1. kolejce na czele tabeli znajduje się Supraślanka Supraśl, która na otwarcie sezonu pokonała 4:0 Magnata Juchnowiec Kościelny.

Aktualne tabele i wszystkie wyniki:
- A-klasa (gr. I)
- A-klasa (gr. II)
- A-klasa (gr. III)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39