Wystawa fotografii w Operze: "Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej"

2022.02.04 08:00
Już od soboty (5.02) w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można oglądać fascynującą wystawę fotografii, na których ukazane jest piękno Puszczy Knyszyńskiej. Autorami są Marek Konarzewski oraz Janusz Kupryjanowicz.
Wystawa fotografii w Operze: "Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej"
Fot: Materiały prasowe
Marek Konarzewski i Janusz Kupryjanowicz

Wystawa "Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej" odbywa się w ramach zimowej edycji Festiwalu Sztuki w Naturze "Ponowa". Ekspozycja promuje album Marka Konarzewskiego i Janusza Kupryjanowicza.

W sali wystawowej OiFP przy ul. Odeskiej będzie można zobaczyć około 50 zdjęć prezentujących piękno jednego z najbardziej wyjątkowych kompleksów leśnych w Polsce.

Prof. Marek Konarzewski

Pracownik naukowy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i Zakładu Badania Ssaków PAN w Białowieży. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami z pogranicza genetyki, fizjologii, ekologii i biologii ewolucyjnej. Miłośnicy literatury popularnonaukowej znają go jako autora polskiego tłumaczenia wyróżnionej nagrodą Pulitzera książki Jareda Diamonda "Strzelby, zarazki, maszyny" (Prószyński i S-ka, 2000), artykułów publikowanych w "Gazecie Wyborczej" i "National Geographic" oraz własnej książki poświęconej ewolucji ludzkiej diety "Na początku był głód" (PIW 2005). Poprzez rodzinne korzenie prof. Konarzewski związany jest z doliną Biebrzy, gdzie przy każdej okazji oddaje się swej drugiej, poza pracą naukową, życiowej pasji – fotografii.

Dr Janusz Kupryjanowicz

Pracownik naukowy Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy Uniwersytetu w Białymstoku, specjalista arachnolog (badacz pająków), znawca przyrody Podlasia. Zdjęcia jego autorstwa znaleźć można w wielu encyklopediach, podręcznikach szkolnych, przewodnikach po parkach narodowych oraz artykułach, zarówno popularnych jak i naukowych. Oprócz klasycznych tematów fotografii przyrodniczej dr Kupryjanowicz z wielkim powodzeniem zajmuje się makrofotografią, za pomocą której oddaje piękno nie tylko współcześnie żyjących zwierząt bezkręgowych, ale również bursztynowych inkluzji. Swoje fotogramy przedstawiał na licznych wystawach indywidualnych prezentowanych w Białymstoku, Warszawie i Krakowie.

Wernisaż wystawy wraz z promocją albumu odbędzie się w sobotę (5.02), o godz. 16:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1. Fotografie będzie można oglądać do 13 marca, od wtorku do niedzieli – w godzinach pracy kasy biletowej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Współorganizatorem wystawy jest Fundacja Zwierz Podlaski.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1029 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39