Wystawiali tysiące pustych faktur. Kolejna osoba z grupy przestępczej została zatrzymana

2023.02.17 08:07
Funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury VAT. Dotychczas do sprawy zatrzymano 9 osób.
Wystawiali tysiące pustych faktur. Kolejna osoba z grupy przestępczej została zatrzymana
Fot: KAS Białystok

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zatrzymali w powiecie otwockim na Mazowszu kolejną osobę w związku toczącym się śledztwem dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Jest ona podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy wystawiali i posługiwali się "pustymi" fakturami, które wykorzystywali do zaniżania należności podatkowych.

- Podczas przeszukania mieszkania podejrzanej 45-latki mundurowi zabezpieczyli telefony oraz elektroniczne nośniki danych wykorzystywane w przestępczym procederze - poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Kobieta usłyszała w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zbrodni fakturowej. Została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Podejrzanej grozi kara 25 lat pozbawienia wolności.

- W ramach trwającego śledztwa zatrzymano już 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wystawili ponad 2800 fałszywych faktur VAT na 70 mln zł. Straty budżetu państwa szacowane są na ok. 12 mln zł - przypomniał oficer prasowy KAS.

Do pierwszych zatrzymań doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas funkcjonariusze KAS oraz białostocka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 8 osób w ramach śledztwa dotyczącego wyłudzeń podatku VAT. Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39