Wyszło jak zwykle. Nowoczesna zaproponowała lokalizację ul. Bartoszewskiego

2016.12.02 07:56
Działacze Nowoczesnej przedstawili projekt uchwały, która dotyczy nadania jednej z ulic imienia Władysława Bartoszewskiego. Zaprezentowali też propozycję lokalizacji, tylko że nie chodzi tu o ulicę.
Wyszło jak zwykle. Nowoczesna zaproponowała lokalizację ul. Bartoszewskiego
Fot: MN
Tej alejce chcą nadać imię prof. Bartoszewskiego działacze Nowoczesnej

Władysław Bartoszewski mógł zostać patronem jednej z dekomunizowanych ulic. Jednak mieszkańcy ul. Rzymowskiego najwięcej głosów oddali na propozycję, żeby jej nazwę zmienić na Świętego Jerzego.

Przedstawiciele Nowoczesnej postanowili więc postarać się o to, żeby inna cząstka Białegostoku otrzymała imię profesora Bartoszewskiego.

- Chcemy, aby taka ulica powstała w Białymstoku. Profesor Bartoszewski to nasza marka narodowa. Jest to nazwisko rozpoznawalne na całym świecie. Dlaczego nie miałoby się znaleźć w naszym mieście – argumentował Paweł Krutul z Nowoczesnej.

Ewentualne miejsce miało zostać ustalone z magistratem. W czwartek (1.12) przedstawiono propozycję ulicy, która miałaby nosić imię Bartoszewskiego. Tylko właściwie nie jest to ulica, a bardziej alejka. Chodzi o wewnętrzną drogę, którą można przejść od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Akademickiej. To przy niej znajduje się pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

O tym, czy Władysław Bartoszewski zostanie patronem tego miejsca, zdecydują radni. W ostatnim czasie w Białymstoku stało się jednak modne nadawanie imion miejscom mało znaczącym. Nora Ney została np. patronką drogi wewnętrznej, która także odchodzi od ul. Skłodowskiej-Curie.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39