Wywalczył z Jagiellonią dwa wicemistrzostwa Polski. Teraz odejdzie z klubu?

2019.01.02 16:44
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Marian Kelemen nie będzie już bramkarzem Jagiellonii. Doświadczony golkiper chce rozwiązać swą aktualną umowę z podlaskim klubem i przenieść się do drużyny, która siedzibę ma bliżej rodzinnego domu.
Wywalczył z Jagiellonią dwa wicemistrzostwa Polski. Teraz odejdzie z klubu?
Fot: Grzegorz Chuczun

39-letni Marian Kelemen planuje opuścić białostocką Jagiellonię. Były zawodnik Śląska Wrocław chce być bowiem bliżej rodziny, dlatego popularny "Superman" rozważa przenosiny na południe od Białegostoku.

Choć słowacki bramkarz ma ważny kontrakt z Dumą Podlasia jeszcze do czerwca 2019 r. - który podpisał kilka miesięcy temu - to jednak Jagiellończyk chciałby rozwiązania aktualnych zobowiązań, gdyż na przenosinach zależy mu jeszcze zimą.

Co to oznacza dla wicemistrzów Polski? Ano to, że Cezary Kulesza musi się rozglądać za nowym golkiperem, który będzie w stanie rywalizować o bluzę z numerem 1 z Grzegorzem Sandomierskim. Ponieważ we wtorek (1.01) na wypożyczenie do GKS-u Jastrzębie udał się Hubert Gostomski, lista bramkarzy w białostockim klubie za kilka dni może stać się bardzo krótka.

Marian Kelemen do żółto-czerwonej drużyny dołączył latem 2016 r. Przez ponad 2 lata gry doświadczony Słowak zanotował 86 występów z "Jotką" na piersi, w trakcie których 27 razy zachował czyste konto. 39-latek w trakcie swojej przygody z Jagą dwukrotnie zawiesił na szyi srebrny medal za wywalczenie wicemistrzostwa Polski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1248 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39