Wyżynna i interwałowa Łomża. Maraton Kresowy "Na krańcach Mazowsza"

2010.07.06 00:00
Zapowiedzi organizatorów, że Maraton Kresowy MTB w Łomży "Na krańcach Mazowsza" będzie miał charakter wyżynny i interwałowy, można było przyjmować z niedowierzaniem. Wprawdzie są tam Dębowe Góry, ale to jednak centralna Polska. Jednak trasa łomżyńskiego maratonu rzeczywiście pozytywnie zaskoczyła. Przewyższenie wyniosło ponad 700 m na dystansie 58 km.
Wyżynna i interwałowa Łomża. Maraton Kresowy "Na krańcach Mazowsza"
Fot: materiały organizatora

Na forum cyklu posypały się entuzjastyczne opinie uczestników, m.in. "trasa bardzo urozmaicona (fajne podjazdy i szybkie zjazdy), byłem szczerze zaskoczony jak fajną trasę udało się ustalić w okolicach Łomży", "wrażenia po maratonie mega pozytywne, trasa najciekawsza z dotychczasowych - dość wymagająca technicznie i urozmaicona".

Trasa maratonu prowadziła w lesie w okolicach Giełczyna, w tym w okolicach rezerwatu Dębowe Góry. Najdłuższy podjazd miał 1,5 km długości przy przewyższeniu ok. 80 m. Ilości mniejszych wzniesień trudno zliczyć, gdyż cały czas było w górę i dół.

Na dystansie głównym wygrał ponownie Dariusz Zakrzewski (Mistral). Na finiszu wyprzedził zawodnika grupy Mróz ActiveJet Piotra Krajewskiego. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Zahorenko (Anyo Ricoh PTR Dojlidy Białystok). Wśród pań najlepsza była Elżbieta Rogińska (Łomża). Na dystansie Mini najszybsi byli Anna Fidziukiewicz (Fakro) i Sławomir Milewski (Ptaki).

Sportowej rywalizacji towarzyszył rowerowy piknik rodzinny w lesie giełczyńskim. Był to przejazd na leśną polanę, na której na najmłodszych czekały różne atrakcje, konkursy, zabawy, ognisko.

Kolejny Maraton Kresowy wyruszy z Suwałk 22 sierpnia.

Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl.

andy

1763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39