Wyzywali i pluli na nauczycieli. Gimnazjaliści zostali ukarani

2014.01.31 00:00
Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach uznał za winnych i zastosował środki wychowawcze wobec 11 byłych uczniów Gimnazjum nr 2 w Suwałkach.
Wyzywali i pluli na nauczycieli. Gimnazjaliści zostali ukarani
Fot: sxc.hu

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed dwóch lat. Uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum nr 2 w Suwałkach znieważali swoich nauczycieli i byli bardzo wulgarni na lekcjach. Ostatecznie sprawa została zgłoszona prokuraturze i zajął się nią sąd. Nauczyciele skarżyli się, że byli opluwani przez uczniów. Gimnazjaliści rozmawiali też przez telefony komórkowe na lekcji, a kiedy zwracano im uwagę stawali się bardzo wulgarni i agresywni.

Po rozpatrzeniu sprawy suwalski Sąd Rodzinny i Nieletnich uznał wszystkich 11 uczniów za winnych znieważenia nauczycieli podczas pełnienia funkcji publicznych. Zachowanie byłych gimnazjalistów jednak nie zostało uznane, jako przestępstwo, ale jako czyn karalny.

Sześciu oskarżonym sąd przyznał nadzór kuratora, pięciu otrzymało upomnienia. Dodatkowo trzech uczniów musi uczęszczać na zajęcia socjoterapeutyczne. Wszyscy nastolatkowie mają w ciągu miesiąca przeprosić nauczycieli na piśmie. Wyrok nie jest prawomocny, a uzasadnienie sądu zostało utajnione.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39