Wzrasta prestiż Uniwersytetu w Białymstoku. Kolejna nominacja profesorska

2024.06.12 11:49
Prezydent Andrzej Duda nadał dr hab. Wiolecie Danilewicz z Wydziału Nauk o Edukacji UwB tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Uczelnia ma kolejny powód do dumy. Wzrasta jej prestiż.
Wzrasta prestiż Uniwersytetu w Białymstoku. Kolejna nominacja profesorska
Fot: UwB

Przybywa profesorów na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczelnia ma kolejny powód do radości. Zgodnie z postanowieniem z dnia 15 maja 2024 r. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał dr hab. Wiolecie Danilewicz z Wydziału Nauk o Edukacji UwB tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Nowa profesor obecnie jest zatrudniona w Katedrze Studiów Społecznych i Edukacyjnych. Kieruje Zakładem Pedagogiki Społecznej. W swoich badaniach zajmuje się przede wszystkim rodziną, m.in. w kontekście zjawisk związanych z migracją i wielokulturowością.

Danilewicz pracę doktorską pt. "Sytuacja opiekuńczo-wychowawcza dziecka w rodzinie czasowo niepełnej z powodu długotrwałego pobytu rodzica za granic" obroniła w czerwcu 1996 roku. W 2011 roku zdobyła habilitację a na podstawie pracy pt. "Rodzina ponad granicami. Transnarodowe doświadczenia wspólnoty rodzinne".

W styczniu bieżącego roku wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wręczył jej akt powołania na pełnomocnika ds. dzieci i młodzieży.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39