XXI Dni Sztuki Współczesnej

2006.05.09 00:00
11 maja w Białymstoku ruszają XXI Dni Sztuki Współczesnej.

"Uwaga złe psy" monodram Małgorzaty Rożniatowskiej, "Miastomania" uteatralizowany koncert Marii Peszek, "Trans - atlantyk" Teatru Provisorium, pokazy filmowe, występy teatrów plenerowych, wystawa komiksu na ścianach to główne atrakcje tegorocznych XXI Dni Sztuki Współczesnej.

Jest to bez wątpienia największa w regionie prezentacja zjawisk kultury alternatywnej: teatru, muzyki, filmu i malarstwa. W sumie zobaczyć będzie można około 30 zdarzeń artystycznych, większość za darmo. Święto miłośników sztuki współczesnej zapoczątkuje spotkanie z Krzysztofem Majchrzakiem o godzinie 18.00 w Famie. Dwie godziny później Majchrzak wystąpi, wraz ze swoim zespołem A2, w koncercie jazzowym.
Natomiast czwartek będzie już dniem prezentacji białostoczan na Dniach Sztuki. Pierwszy z białostocką publicznością spotka się Tomasz Bagiński. Opowie o swoich planach twórczych i zdradzi nam nad czym aktualnie pracuje.

Podczas tegorocznej imprezy już po raz drugi odbędą się prezentacje Teatru Polskiego Radia. Tym razem posłuchamy "Pasji zabłudowskiej" - projektu zrealizowanego w Polskim Radiu Białystok.


1390 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39