Young Creative Chevrolet 2012. Podlascy studenci w międzynarodowym konkursie

2012.03.15 00:00
Młodzi artyści mają szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 10 000 Euro w czterech kategoriach: Moda, Film, Fotografia i Sztuki Wizualne konkursu Young Creative Chevrolet 2012. Województwo podlaskie reprezentuje Politechnika Białostocka. Prace można zgłaszać do 1 kwietnia.
Young Creative Chevrolet 2012. Podlascy studenci w międzynarodowym konkursie
Fot: Young Creative Chevrolet

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie prac ukazujących ducha optymizmu i ideę, że życie jest pełne możliwości - zgodnie z wartościami wyznawanymi przez markę Chevrolet.

Do udziału w polskiej edycji YCC konkursu zgłosiło się aż 28 uczelni, co plasuje Polskę na trzecim miejscu wśród wszystkich państw europejskich startujących w konkursie. Wynik jest szczególnie dużym osiągnięciem z racji tego, że w tym roku wydarzenie odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Europejska edycja konkursu organizowana jest już po raz szósty, a w zeszłym roku wzięło w niej udział 155 uczelni z 22 krajów.

Polską nagrodą główną jest udział w europejskiej rundzie finałowej oraz szansa na praktykę związaną z wybraną kategorią konkursową zagranicą.

Prace ocenią wybitni eksperci: Karolina Zmarlak, nowojorska projektantka polskiego pochodzenia, która oceniać będzie prace w kategorii Moda; Arkadiusz Jakubik, znany aktor i reżyser nagrodzonej na festiwalu w Gdyni "Prostej historii o miłości", który oceni prace w kategorii Film; Katarzyna Sagatowska, fotografka-dokumentalistka, kuratorka wielu wystaw w kraju i zagranicą oraz jurorka YCC w kategorii Fotografia I Michał Łojewski, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, zajmujący się identyfikacją wizualną największych marek, który oceni prace w kategorii Sztuki Wizualne.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na http://www.youngcreativechevrolet.eu

MAG

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39