Z Jagiellonią trenować będzie nowy zawodnik. Nie może on jednak podpisać kontraktu

2021.09.08 12:18
Duma Podlasia poinformowała, że treningi w klubie rozpocznie Michał Nalepa. Nie wiadomo jednak czy zawodnik zwiąże się z białostockim zespołem umową, ponieważ kwestię tę blokują pewne formalności prawne.
Z Jagiellonią trenować będzie nowy zawodnik. Nie może on jednak podpisać kontraktu
Fot: Grzegorz Chuczun

Jagiellonia Białystok przez wiele ostatnich tygodni poszukiwała środkowego pomocnika, który wzmocniłby rywalizację w drużynie. Żółto-Czerwoni sondowali m.in. możliwość pozyskania Michała Nalepy, ale tak naprawdę temat ściągnięcia tego zawodnika pojawił się na poważnie dopiero teraz, gdy wspomniany pomocnik rozwiązał swą dotychczasową umowę z tureckim Giresunsporem Kulubu.

Niestety niewykluczone, że przejście Nalepy do Jagiellonii zostanie zablokowane. Wszystko przez to, że 26-latek kontrakt rozwiązał za porozumieniem stron już po zamknięciu okna transferowego w naszym kraju, a zgodnie z piłkarskimi przepisami, to wyklucza możliwość podpisania nowej umowy w Polsce przed otwarciem kolejnego okienka. Mimo to Nalepa na razie rozpocznie treningi wraz z resztą zespołu.

- Środkowy pomocnik otrzymał zgodę na udział w zajęciach z drużyną Żółto-Czerwonych. Jednocześnie informujemy, że aktualnie zawodnik nie może podpisać kontraktu z nowym klubem. Trwa załatwianie formalności i w najbliższym czasie wyjaśni się, czy Michał będzie mógł związać się z nowym pracodawcą - czytamy w komunikacie białostockiej ekipy.

Michał Nalepa w poprzednim sezonie w barwach Giresunsporu Kulubu rozegrał 26 spotkań, w których zdobył 2 gole i zaliczył 7 asyst, pomagając tym samym drużynie w awansie do tureckiej Super Lig. Wcześniej środkowy pomocnik przez wiele lat był zawodnikiem Arki Gdynia. W tym klubie mający na karku 26 wiosen piłkarz wystąpił aż 176 razy (18 goli, 15 asyst).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1955 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39