Z jaką pogodą rozpoczniemy nowy tydzień?

2024.03.25 07:08
Poniedziałek przyniesie nam trochę słońca i odrobinę deszczu. Dzień będzie pochmurny, lecz dość ciepły.
Z jaką pogodą rozpoczniemy nowy tydzień?
Fot: Zofia Kondraciuk

Synoptycy zapowiadają, że w poniedziałek na białostockim niebie ponownie królować będą ciemne chmury. Możliwe są także przelotne opady deszczu. Pomimo tego, że dzień będzie dość ciepły, w nocy spodziewać się możemy przymrozka.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry pokażą dziś maksymalnie 8°C w ciągu dnia i -2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 6°C.

Z południowego-zachodu nadciągnie dziś do nas subtelny powiew wiatru. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje 80 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Barometry wskazywać będą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1004 hPa. Stan wilgotności powietrza oszacowano na 71 proc. W naszym mieście panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 05:17. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:33, a zachód słońca nastąpi o godzinie 17:50. Dzień potrwa przez 12 godzin i 33 minuty.

Księżyc ukaże się naszym oczom dopiero o godzinie 18:11, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 05:27. Noc z poniedziałku na wtorek trwać będzie przez 11 godzin i 27 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Poniedziałek, 25 marca to 85. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy dziś takie okazje do świętowania, jak: Dzień Czytania Tolkiena, Dzień Świętości Życia, Międzynarodowy Dzień Gofra oraz Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Niewolnictwa i Transatlantyckiego Handlu Niewolnikami.

Swoje imieniny obchodzą: Ireneusz, Maria, Mariola, Anuncjata, Baroncjusz, Dezyderiusz, Dezydery, Dula, Dyzma, Jozafata, Kwiryn, Lucja, Lutogniew, Lutomysł, Łucja, Małgorzata, Nikodema, Pelagiusz, Prokop, Sławobora, Wieńczysław, Wieńczysława oraz Wolimir.

Przysłowia na poniedziałek:

"W dni krzyżowe męka boża, wstrzymaj się od siewu zboża";
"Jakie jest Zwiastowanie, takie będzie i Zmartwychwstanie";
"Gdy przed Zwiastowaniem ruszy się pszczoła, to mokrą wiosnę nam przywoła".


Cytat dnia:

"Każdy człowiek jest dob­ry. Na­wet jak coś zro­bi bar­dzo złego, to na pew­no dla­tego, że był nieszczęśliwy." - Anna Dymna

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39